fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Черкаси. Останній корабель у Криму

1 587

Жанр: Драма, Історичний

Виробник: MKK Film ServiceInter Media

Дистриб’ютор: Multi Media Distribution

Режисер монтажу: Олександр Чорний

Художник-постановник: Олексій Величко

Художник по костюмах: Дарина Кочнєва

Режисер: Тимур Ященко

Звукорежисер: Олег Головьошкін

Композитор: Антон Байбаков

Сценарист: Тимур Ященко, Роберт Квільман

Художник із гриму: Марія Пілунська

Оператор-постановник: Юрій Дунай

Продюсер: Марта Лотиш, Ірина Клименко

Прем’єра: 27 лютого 2020

Бюджет: ₴ 39 841 862

У ролях: Євгеній Ламах, Дмитро Сова, Роман Семисал, Олег Щербина, Руслан Коваль, Вадим Лялько, Євген Авдєєнко, Олесь Кацион, Максим Запісочний, Сергій Детюк, Дмитро Гаврилов, Тимур Асланов, Олександр Лаптій, Олег Карпенко, Ігор Марусяк, Віталіна Біблів, Орест Гарда, Михайло Воскобойнік, Катерина Сари-Юр’єва, Дмитро Зайченко

Фільм засновано на реальних подіях.

Мишко та Лев хлопці з українського села. Вони з різних причин опиняються на воєнному кораблі ВМС України “Черкаси”, дислокованому в порту кримського озера Донузлав, під час подій на Майдані 2014 року. У той час, коли екіпаж тральщика “Черкаси” проходить навчання, президент Янукович втікає з України, а Крим захоплюють “зелені чоловічки”. Починається окупація Кримського півострову. Корабель повертається на базу, але порт вже втрачений. “Черкаси”, разом з іншими кораблями українського флоту, заблокований в озері Донузлав – шлях до моря перекритий затопленими судами. Українські кораблі здаються один за одним, лише екіпаж “Черкас” чинить опір і продовжує відважну, хоч і безнадійну, боротьбу з ворогом.

Цікаві факти:

1. Загальний бюджет фільму становить близько 40 мільйонів гривень, з яких підтримка Держкіно — приблизно 17,3 мільйона. Решту бюджету надало ВМС ЗС України Одеської та Чернігівської областей. У лютому 2019 року творці зібрали 350 тис. гривень на пост-продакшн (200 тис., зібрані на краудфандинговій платформі “biggggidea”, а також 150 тис. грн., які додав фонд “Відродження”.

2. Після прем’єри фільму на ОМКФ 2019 більшість українських кінокритиків позитивно відгукнулися про фільм. За їх словами, у фільмі присутня “критика української армії” і мовне питання.

3. У фільмі присутні російськомовні матюки.

Трейлер