fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

“Я працюю на цвинтарі”

Фільм “Я працюю на цвинтарі” покажуть на фестивалі в Італії

538

Світова прем’єра фільму “Я працюю на цвинтарі” Олексія Тараненка відбудеться цієї весни на Ferrara Film Festival в Італії. В Україні прем’єру заплановано на 2021.

Про це повідомили творці фільму на своїй офіційній сторінці у Facebook. “Я працюю на цвинтарі” (I Work At The Cemetery) — українсько-польська копродукція, драматичний фільм з елементами чорного гумору режисера Олексія Тараненка, яку створено за мотивами однойменної книги українського письменника, блогера Павла “Паштета” Белянського.

Фільм розповідає історію чоловіка Олександра (актор Віталій Салій), який втік від життя і знайшов тиху роботу на цвинтарі, де має свою контору з виготовлення пам’ятників. Він сподівається, що там його мало хто турбуватиме. Але кожного дня до нього приходять непрості клієнти і, так чи інакше, цвинтар проникає у життя головного героя. В круговерті з різних людських доль, смішного та сумного, наш герой починає змінюватися.

Я працюю на цвинтарі

Ролі в фільмі, в якому головну пісню створила Марина Круть з гурту “Krutь”,  зіграли: Віталій Салій, Вікторія Городецькая, Анна Іванова, Віктор Жданов, Андрій Ісаєнко, Максим Донець, Римма Зюбіна, Ксенія Жданова, Олена Хохлаткіна, Олексій Тритенко, Ігор Цішкевич.

Зйомки фільму стартували на початку вересня 2019 року. Виробництвом фільму займаються Good Morning Film (Україна), Mainstream Pictures (Україна), Stewopol Ms Sp.z.o.o. (Польща). Вихід стрічки у широкий український прокат заплановано на 2021 рік.

У 2019 році проєкт «Я працюю на цвинтарі» виграв грант Українського Культурного Фонду на виробництво фільму. Загальний бюджет склав 21,4 млн грн, з яких УКФ оплатив 70% – майже 15 млн грн. Фонд також підтримав у 2018 році препродакшен фільму сумою у 495 тис грн на розробку сценарію, препродакшн та створення тізеру.

Дивіться офіційний тизер “Я працюю на цвинтарі”: відео

Нагадаємо, презентація фільму відбулася у межах Чотирнадцятого пітчингу кінопроектів Держкіно у напрямі «Ігрові повнометражні фільми спільного виробництва (мажоритарна копродукція). У Держкіно творці стрічки просили 1,8 млн грн як на культурно значущий проект, однак фільм не пройшов конкурс.

За темою: Логіка вимагає пояснень: реакція соцмереж на результати 14-го конкурсу Держкіно

Цікаво, що продюсери під час карантину провели тестові перегляди і дійшли висновку, що стрічка вийшла занадто похмурою і теба зробити перемонтаж. Було залучено провідного срипт-доктора, який запропонував іронічно відрефлексувати всю історію голосом одного з померлих персонажів.

Читайте також

“Я працюю на цвинтарі”: кіно для тих, хто не боїться складних тем і глибоких переживань