fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

«Смак свободи»: фільм повідає про українську кухню Ольги Франко та про мрію

2 026

Драматична комедія «Смак свободи» від режисера серіалу «Козаки. Абсолютно брехлива історія» Олександра Березаня, виробництва Ganza Film, розповість історію, що поєднує погляди та проблеми сучасного покоління з минулими.

Як повідомили порталу “Нове українське кіно” в пресслужбі фільму, зйомки драматичної комедії «Смак свободи» будуть скоро розпочаті. Стрічка, режисером якої виступить Олександр Березань, повідає історію про дві жіночі долі, з різницею у 100 років та однаковими прагненнями і мріями – зробити щось нове та потрібне, створювати, а не споживати, показати різноманіття та універсальність української кухні, зробити людей щасливішими.

За темою: 10 найдорожчих фільмів, на які держава виділила кошти у 2020 році

За сюжетом, молода дівчина-кухар Варя втрачає роботу, бо її висока кухня нікому не потрібна у придорожному кафе. Яскрава,гонорова, дотепна- вона тікає зі сходу на захід країни аби довести, що життя – це не вирок! Неочікувана знахідка — книжка забутої легенди української кухні Ольги Франко, запалює дівчину на сміливу мрію — відкриття ресторану імені пані Ольги. Чи вдасться їй це зробити, попри недовіру оточуючих?

Дивіться тизер стрічки «Смак свободи».

Головну героїню зіграє українська акторка Ірина Кудашова (телесеріал «Школа», фільми «Мій Дідусь – Дід Мороз», «Інший Франко», «В чорній, чорній кімнаті»). Виробник – ТОВ «Ганзафільм». Режисер – Олександр Березань («Давай, танцюй!», «Шляхетні волоцюги»). Автор сценарію – Олена Моренцова-Шулик. Продюсер – Дмитро Кравченко. 

За темою: Нова українська гастрокультура: серіал “Спалах” розповів про українську кухню (онлайн)

Промо-продюсерка Катерина Городнича розповіла, що ідея стрічки виникла, коли продакшн розробляв фільм «Інший Франко» про сина Івана Франка Петра. Виявилося, що дружина Петра Франка Ольга Франко була авторкою першої української кулінарної книги з рецептами здорового харчування.

«Смак свободи» увійшов до переліку кінопроєктів-переможців Чотирнадцятого конкурсного відбору за напрямком Ігрові повнометражні національні (для широкої глядацької аудиторії). Загальний бюджет – 33, 9 млн грн. Обсяг державної підтримки – 27,1 млн грн.

Нагадаємо, серед проєктів, що створила кінокомпанія «Ganza Film» – фільми «Інший Франко», «Шляхетні волоцюги».

Читайте також

Фільм «Борщ. Секретний інгредієнт» з Євгеном Клопотенко вийшов онлайн