fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

І будуть люди

Українська історична сага «І будуть люди» вийшла на Netflix

1 021

Історична 12-серійна драма Аркадія Непиталюка про події в буремні часи ХХ століття «І будуть люди» — вже на Netflix.

Про це повідомляється на фен-пейдж Netflix Ukraine в facebook. «І будуть люди» – це екранізація епохального роману Анатолія Дімарова, в основі якого – людські долі на зламі історичних подій.

Серіал побудований у формі саги і через призму життя звичайних людей показує турбулентні етапи XX століття: перша світова війна, революція, прихід радянської влади. Кожен з героїв по-своєму зустрів ці зміни, з точки зору своєї правди, але всіх їх об’єднувало одне — бажання жити, любити і знайти своє місце у новому вимірі історії. 12 епізодів. 12 основних героїв. 12 непересічних доль. Історія драматичних змін, пристрасного кохання і цінності людського життя. Про людей, які жили сто років тому, але так схожі на нас сьогоднішніх.

За темою: Серіал «І Будуть Люди» в одному відео: дивіться повну стрічку на YouTube

У серіалі знялися понад 120 акторів, серед яких головні ролі зіграли: Остап Дзядек, Акмал Гурєзов, Олена Борозенець, Катерина Григоренко, Віктор Жданов, Костянтин Темляк, Олександр Піскунов, Олександр Мавриць, Макар Тихомиров, Анна Тамбова, Віталій Ажнов, Аліна Костюкова, Ігор Колтовський.

Фільм створювався майже пів року. Оскільки події серіалу відбуваються у шести селах на початку XX століття, автори шукали автентичні локації, а для натурних сцен – відповідні краєвиди. Зйомки проєкту проходили в Національному музеї народної архітектури та побуту України “Пирогово” в Києві, музеї народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини в Переяслав-Хмельницькому та інших місцях України.

Локацію для Хутору Свирида Івасюти команда шукала 4 місяці. Потрібна була мальовнича місцевість, віддалена від сучасних будинків, поруч із пшеничним полем, річкою, лісом і ґрунтовою дорогою. Таке місце знайшли на Київщині біля села Барахти Васильківсього району. Але сам Хутір довелося будувати. 2,5 місяці пішло на будівництво і декорування, а щоб прокласти дорогу для проїзду техніки, знадобилося 20 тонн щебеню. Стіни основної хати Хутору розписані вручну за традиціями малюнків тих часів. А стріха зроблена з очерету, який спеціально привезли з Одеської, Херсонської та Миколаївської областей.

Загалом у серіалі задіяно близько 200 об’єктів: будинки героїв, лікарні, каторга, схрон, в’язниця, школа, семінарія, суд, міські квартири, кабінети, залізничний вокзал, церкви, величезна кількість натурних майданчиків.

За темою: Саундтрек «І будуть люди»: в мережу виклали музику з серіалу (слухати онлайн)

Для героїв драми було створено біля тисячі одиниць одягу. Деякі елементи сорочок, очіпків та наміток головний художник по костюмах Ірина Жураківська вишивала вручну. Над пошиттям одягу, головних уборів та взуття працювали 6 ательє.

Серіал виробництва Film.UA створено на замовлення Міністерства культури та інформаційної політики України і телеканалу СТБ. Режисер – Аркадій Непиталюк. Оператор – Дмитро Юриков. Продюсери – Сергій Демидов, Віктор Мирський, Людмила Семчук. Креативна продюсерка – Олеся Лук’яненко. Виконавча продюсерка – Валерія Ткачук. Автори сценарію – Тетяна Щегельська, Тарас Антипович, за романом А. Дімарова “І будуть люди”.

Нагадаємо, що телепрем’єра історичної саги відбулася 14 вересня 2020 року на каналі СТБ. До виходу серіалу творці презентовали тематичні тизери, що знайомлять із головними героями, сюжетними лініями та поворотними подіями стрічки.

Читайте також

Український серіал «Спіймати Кайдаша» з’явиться на Netflix