fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Мавка. Лісова пісня

2 090

МавкаЖанр: мультфільм

Виробник: Анімаград

Дистриб’ютор: Ukrainian Film Distribution

Художник-постановник: Крістіан Коскінен

Режисер: Олександра Рубан

Композитор: Максим Березняк, ДахаБраха

Сценарист: Ярослав Войцешек

Продюсер: Ірина Костюк, Анна Єлісєєва, Єгор Олесов

Бюджет: ₴ 98 078 911

Синопсис: Безмежні українські ліси з давніх-давен приховують безліч таємниць і загадок. Тут, серед столітніх дерев, живуть незвичайні міфічні істоти, а серед них — Мавка, Душа і новообрана Берегиня Лісу. Її головне покликання — захищати Ліс та його головний скарб — Джерело життя — від будь-яких зазіхань людей.

Трейлер

Цікаві факти:

1. Мавка – український ЗD-мультфільм за мотивами драми-феєрії Лесі Українки “Лісова пісня” та образів народної міфології.

2. У грудні 2016 року мультфільм “Мавка. Лісова пісня” став переможцем 9-го конкурсного відбору Держкіно. Була укладена угода зі студією Анімаград про надання часткового державного фінансування на суму 24,5 млн. ₴, що складає близько 30 % від загального бюджету у 75,0 млн. ₴

3.  Український етно-хаус гурт ДахаБраха та мультиінструменталіст Максим Бережняк стали першими музикантами, що розпочали роботу над саундтреком.

4. Після появи у 2015 році інформації про те, що сценарій для стрічки пише відома російська сценарна група “Сахар+1kg”, в українському інформпросторі з’явилися критика творців та звинувачення в “русифікації” типово українського міфологічного персонажа “мавки”.

5. Однією з місій проекту є привернути увагу до екологічних проблем —зникнення все більшого числа представників української флори і фауни, занесених до Червоної книги України, а також вирубки українських пралісів. Саме тому до магічного світу Лісу Мавки імплементовані рослини і тварини із Червоної Книги України (чорний лелека, зубр, рись та інші). Разом із Всесвітнім фондом природи WWF в Україні оголошена довготривала благодійна акція “Дім для Рисі”.

Кошти, зібрані під час акції, спрямують на дослідження популяції євразійської рисі на Поліссі. Після завершення дослідження спільно з лісництвами буде розпочато роботи з поліпшення умов в ареалах проживання рисей.

Також місією проекту є експортування української культури в усіх її проявах — традиції, ритуали, візуальне мистецтво, музика, та інші напрямки. Зокрема, костюми персонажів будуть розроблені українським дизайнером одягу Ольгою Навроцькою. Її дизайн поєднує елементи національної візуальної символіки, природні мотиви й елементи міфології — все, що знаходить відгук у тематиці фільму.

6. Екстер’єри фільму будуть засновані на реальних українських географічних локаціях, культурних і туристичних атракціях — таких, як ліси Карпат, село Вилкове, Буцький каньйон. Над сценарієм мультфільму працювали фольклористи з Київського національного університету імені Тараса Шевченка та етнографи Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара”. Вони допомагають знімальній групі візуально якнайточніше передати давні українські обряди, міфи та легенди.