fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Присмерк

Фільм “Присмерк” режисера “Атлантиди” Валентина Васяновича виклали в мережу

700

Документальний фільм про життя і смерть “Присмерк” режисера “Атлантиди” Валентина Васяновича став доступний для вільного перегляду на Youtube.

Стрічка “Присмерк”, режисером, автором сценарію, оператором та режисером монтажу якої виступив Валентин Васянович (“Атлантида”), отримала особливу відзнаку Міжнародного кінофестивалю Docudays UA та нагороду “Найкращий український повнометражний фільм” на Одеському міжнародному кінофестивалі в 2014 році. Головними героями картини стали його рідні:

“Так сталося, що в фільмі «Присмерк» я зняв ту саму героїню, що і в стрічці «Старі люди», тільки на 10 років пізніше, – розповів Валентин Васянович. – Це моя тітка. Так часто буває, що ти ходиш-ходиш, дивишся на людей, на об’єкти, на стосунки, але не розумієш, що це кіно. А потім щось відбувається і ти розумієш, що треба знімати, бо буде пізно вже скоро…”.

Дивитися документальний фільм “Присмерк”: відео

За сюжетом, 82-річна Марія та її хворий син Сашко живуть у глухій провінції. Через серйозну недугу Сашко осліп. Він боїться смерті матері, і Марія відчайдушно чіпляється за життя, усвідомлюючи, що нікому буде подбати про її сина.

Вчинки героїв можуть видаватися ірраціональними, та вони демонструють їхнє прагнення не здаватися. Марія купує теля, Сашко починає навпомацки майструвати трактор…

Присмерк

За словами режисера картини, тема смерті універсальна для всіх, як і кохання: “Герой фільму Сашко помер через пів року по закінченню зйомок, тітка ще протягла рік… Але кіно не про це було. Мені були цікаві стосунки цих рідних людей на межі. Оскільки вони поруч, то ясно, що там є конфлікти, є любов і гумор, там є життя і смерть – все це фантастично сфокусовано в одному дворі…”.

Стрічку “Присмерк” було створено у 2012 році кінокомпанією “Гармата фільм” за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Загальна вартість виробництва фільму склала 655 200 грн (100% державної фінансової підтримки). Продюсер картини – Ія Мислицька.

Нагадаємо, фільм Валентина Васяновича “Атлантида” став переможцем Національної Шевченківської премії 2021 у номінації “Кіномистецтво”. Картина також увійшла у список претендентів на премію “Золота Дзиґа” 2021.

Присмерк

Читайте також

Реліз фільму «Носоріг» Олега Сенцова планується на осінь 2021 року