fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Щедрик

Історична драма «Щедрик» Олесі Моргунець-Ісаєнко вийшла онлайн

956

Дивіться історію трьох родин під час Другої світової війни та зміни тоталітарних режимів — стрічку «Щедрик» онлайн на стрімінгових сервісах.

Фільм вийшов на Megogo, Sweet.TV, Kyivstar TV та Volia TV. Про це повідомили творці історичної драми на своїй facebook-сторінці.

Нагадаємо, «Щедрик» показують в кіно вже сім вікендів поспіль, із 5 січня 2022 року. Як діляться автори, фільм побачили понад 83 тисячі глядачів, а бокс-офіс склав майже 10,5 мільйонів гривень.

Історична драма «Щедрик» розповідає про долі трьох різних за національністю родин: українців, поляків та євреїв, яких об’єднало спільне горе — війна: на зміну репресивній машині СРСР приходить каральна система Третього Рейху. За словами режисерки, національну приналежність тієї чи іншої родини намагалися відтворити не лише візуально, а й ментально.

Українську родину зіграли актори Андрій Мостренко, Яна Корольова та Поліна Громова, німецьку пару — сімейне подружжя акторів Яніна Руденська та Якоб Вальзер. Яніна — українка, яка у віці 12 років емігрувала до Німеччини. Також у фільмі з’являються відомі польські актори Мирослав Ганішевський та Йоанна Опозда, які втілили сімейство Калиновських, та Томаш Собчак, виконавець ролі Ісаака. Його дружиною в кадрі стала українська акторка Алла Бінєєва.

У фільмі також зіграли актори Володимир Кравчук, Віктор Жданов, Андрій Ісаєнко. В епізоді з’являється співачка Оксана Муха — Заслужена артистка України, переможниця 9-го сезону вокального шоу “Голос країни”.

За темою: «Я відчуваю тебе»: вийшов кліп на OST до фільму «Щедрик» у виконанні Оксани Мухи та Івана Леньо (Kozak System)

Синопсис: На межі зіткнення імперій, у безвиході окупації та пастці Другої світової війни опинилися три родини, які живуть під одним дахом. Українська, єврейська та польська сім’ї однаково відчули на собі утиски як Третього Рейху, так і карального режиму СРСР.

У безвиході поневолення українська родина приймає до себе дітей, батьки яких стали жертвами окупантів, та самовіддано оберігає їх, наче власну донечку Ярославу. Дівчинка понад усе мріє примирити увесь світ завдяки українському «Щедрику», який намагаються стерти з її пам’яті. Та слова святкової пісні ведуть до світла у суцільному мороці німецького та радянського поневолення.

Фільм створено компанією «Ама Віжн» у співпраці зі Stewopol за фінансової підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України та інформаційної підтримки Державного агентства України з питань кіно. Кінотеатральну дистрибуцію фільму проводить Film.ua Distribution та Кіноманія.

Читайте також

Воєнний екшен «Снайпер. Білий Ворон» вийшов онлайн