fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Фільм Максима Наконечного «Спас» отримав підтримку шведського фонду

593

Психологічна драма «Спас» режисера Максима Наконечного, яка створюється в копродукції України, Хорватії, Чехії, була підтримана шведським фондом Swedish Film Institute.

Про це повідомляє TABOR Production на своїй Facebook-сторінці.

“Фільм, що знаходиться у стадії work in progress, був підтриманий шведським фондом Swedish Film Institute, який представляє Mario Adamson і компанія Sisyfos Film Production”, — йдеться в повідомленні.

«Спас/Spas» — повнометражний художній дебют режисера та сценариста Максима Наконечного. Співавторкою сценарію фільму виступає Ірина Цілик (“Земля блакитна, ніби апельсин”).

Психологічна драма розповість про наслідки війни на Донбасі. За сюжетом, аеророзвідницю добровольчого батальйону із позивним «Метелик» обмінюють після двох місяців полону. Повернувшись додому, вона оклигує від отриманих травм, але раптом дізнається, що вагітна від зґвалтування своїм наглядачем. Ця дитина видається приреченою на смерть із самого початку свого існування в першу чергу для самої Метелика, але перед самим абортом вона починає сумніватись. Близькі намагаються прийняти це її рішення, але їм все важче знаходити спільну мову. Чи вдасться їй врятувати себе й дитину, живучи в суспільстві, неспроможному приймати їх обох і яку ціну доведеться їй заплатити за цей рятунок?

В головній ролі стрічки — Маргарита Бурковська (“Стасіс”). У другопланових ролях — ветеран війни і продюсер Мирослав Гай (“Брати по зброї”), сценаристка та режисерка Наталія Ворожбит (“Кіборги”“Погані дороги”), Любомир Валівоць, Мирослава Витриховська-Макар, Дмитро Лозовський, Катерина Примак, Дарія Лоренці Флац, Едвін Ліверич.

Команда фільму майже повністю жіноча: операторка — Христина Лизогуб (“Школа №3”), художниця — Марія Хомякова, художниця з костюмів — Софія Дорошенко, художниця з гриму — Анна Лукашенко, кастинг-директорка — Тетяна Симон. Продюсери картини – Дар’я Бассель та Єлізавета Сміт. Виробництво — TABOR Production за підтримки Українського культуного фонду.

Проєкт фільму став переможцем Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно. Сума державної підтримки 12 млн грн. (79,67 % загальної вартості виробництва фільму). Зйомки було розпочато минулого літа в Києві. Прем’єра в Україні очікується в 2022 році.

Нагадаємо, в жовтні 2020 року проєкт отримав фінансову підтримку від фонду Eurimages. Також стрічка отримала фінансування від Чеського кінофонду Czech Film Fund, ставши однією з 12 стрічок з міноритарною копродукцією.

Фото – facebook/SpasMovie

Читайте також 

Український кінопроєкт “Тривала втеча” отримав фінансування від Eurimages