fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Українські фільми жахів

Українські фільми жахів: що і де подивитися онлайн на Геловін

3 708

Які фільми в жанрах горору та містичного трилеру виходили в останні роки та де, хоча б частину з них, можна легально подивитися онлайн.

Світова пандемія – вагомий привід залишитися в ніч на давнє кельтське свято Геловіна вдома. Тож якщо ви вже запаслися гарбузиками, свічками та вінтажними ліхтарями, то саме час підібрати новий український фільм жахів на свій смак. Портал “Нове українське кіно” зібрав для вас добірку фільмів у жанрі горор та містичний трилер, які за останню роки зняли в Україні. Будемо чесними, більшість з них далекі від шедеврів, але провести в приємно моторошній атмосфері час точно дозволять. 

Брама

Брама фільм

Копродукційний українсько-американський художній фільм «Брама» знятий режисером Володимиром Тихим за п’єсою Павла Ар’є «На початку і наприкінці часів» в 2017 році.

За сюжетом, Баба Пріся у виконанні Ірми Вітовської живе у Чорнобильській Зоні відчуження разом з донькою і внуком. Вона вживає галюциногенні гриби, товаришує з русалками і розповідає, як в молодості за часів війни відправила на той світ дванадцятьох німців. Одного дня Пріся отримує містичне попередження про катастрофу, що насувається.

Де подивитися онлайн: фільм “Брама” доступний до перегляду на Takflix.

В чорній-чорній кімнаті

В чорній-чорній кімнаті

Фільм жахів “В чорній, чорній кімнаті” зняв за власним сценарієм режисер Денис Соболєв. Фільм став єдиним українським фільмом у жанрі горор в 2020 році, але через пандемію його доля наразі невідома.

Події розгортаються в невеликому провінційному містечку. Ходять легенди, що колись на болотах, де згодом з’явилися будинки, жила невідома сутність. Вона не мала тіла, але і без того спритно реалізовувала свої кровожерливі устремління. Якось троє підлітків Вольт (Артур Новіков), Петюня (Ілля Вишневецький) і кіт (Антон Сокіл) випадково знайшли загадкову річ, яка і пробудила сутність. Кожен може загадати будь-яке бажання, і воно здійсниться. Але якою буде ціна такої радості сутність не попередила. Власне, можна продовжити загадувати бажання. А можна спробувати приборкати темні сили.

Де подивитися онлайн: на жаль, поки що ніде, але ми одразу повідомимо, як будуть новини.

По той бік Стефки

По той бік Стефки

Одним містичним релізом 2020 рік все ж таки відмітився. Фінальний епізод веб-серіалу “Стефка” з Наталкою Кобізькою знято на стику поетичного кіно та містичної драми.

За сюжетом головній героїні сниться сон, в якому її альтер-его втілює найсміливіші мрії дівчини в життя, які часто межують зі здоровим глуздом. Вона зустрічає свого коханого, але замість романтичних почуттів виринають дикість та непокора. Вся дія відбувається на березі річки серед розлогих верб і туману, що надає емоційної напруги картині. Завершується короткометражка максимально моторошно і химерно.

Де подивитися онлайн: короткометражний фільм доступний до перегляду на Youtube.

Лиса гора

Лиса гора онлайн

Цей український фільм жахів був знятий режисером Романом Перфільєвим в 2017 році. Випадкове знайомство приводить Майю та Марка на знамениту “Лису Гору”. Місце, яке завжди було об’єктом різних чуток, не залишає сумнівів, що там відбувається щось жахливе…

Одна неприємна подія змушує Майю ховатись від ледь знайомого хлопця. Заблукавши, вона розуміє, що не дарма завжди боялась піднятися на загадкову гору. Адже декілька років тому саме тут при невідомих обставинах зникла її мати.

Де подивитися онлайн: фільм “Лиса гора” на легальних сервісах не знайдено.

Синевир

Синевир фільм

“Синевир” став першим українським фільмом жахів, знятим у форматі 3D. Дія картини розгортається в кінці 1970-х років в українських Карпатах, в околицях озера Синевир, де потайки від батьків приходять порибалити двоє дітей. Вони чують крик “Ау!” в хащах і вирішують, що у лісі заблукали чергові туристи.

Легенду про звіра, що кричить “Ау!”, сценарист Олександр Альошечкін узяв з книги “Українські народні казки”, яку читав доньці перед сном.

Де подивитися онлайн: фільм “Синевир” доступний онлайн на усіх можливих піратських сайтах, тож чи дивитися – обирати вам.

Тіні незабутих предків

Тіні незабутих предків

Ще одна режисерська вправа на тему молодіжних горорів від автора “Штольні” Любомира Левицького. Наступний його фільм у цьому жанрі максимально наближано знятий за всіма американськими стандартами або, якщо хочете, кліше.

Кілька століть тому в українських Карпатах безчинствували злі духи та інші химери. Тоді дев`ять магів запечатали потойбічну погань в Книгу Тіней і затаврували її магічною Згардою. З того часу Згарда перебувала в безпечному місці, надійно оберігаючи вхід в наш світ від злих духів. Однак волею долі Згарду знайдено і передано університету, після чого життя деяких студентів змінилося назавжди. Врятувати студентів та знищити зло зможе тільки нащадок останнього чаклуна – мольфара.

Де подивитися онлайн: фільм “Тіні незабутих предків” можна знайти на Megogo.

Чунгул

Чунгул

Український містичний трилер був знятий Олександрою і В’ячеславом Альошечкіними в 2016 році.

Міський гульвіса Денис випадково потрапляє в запорізький Чунгул. Він займається нелегальним бізнесом, і під час перегону машини одного з клієнтів зупиняється у тихому містечку, щоб відремонтувати машину й набратися сил перед довгою дорогою. Але Чунгул так просто не відпускає непроханих гостей. Щоб продовжити шлях, кожен, хто сюди потрапив, повинен заплатити місцевому шаману, і не обов’язково грошима. Як на зло, дочка шамана зачаровується Денисом і зовсім не хоче, аби хлопець їхав…

Де подивитися онлайн: фільм “Чунгул” офіційно доступний до перегляду на Sweet.tv.

Штольня

штольня

Першим сучасним українським фільмом у жанрі горор мабуть була “Штольня” режисера Любомира Левицького (“Тіні незабутих предків”, “Скажене весілля 3”). Дія відбувається у наші дні, головні герої – п’ятеро студентів-археологів, що проходять літню практику. Професор розповідає їм легенду про статую древнього бога Перуна, яку сховали десь у підземеллях в роки війни. Під час розкопок молоді люди натикаються на загадкову штольню. Вони вирішують самостійно відправитися на пошуки ідола…

Зйомки фільму проходили в 2006 році в селі Білогородка під Києвом, на території покинутого військового ДОТу. Головну пісню для фільму написав Потап, який на той час був солістом групи “Вхід у змінному взутті”.

Де подивитися онлайн: фільм “Штольня” вже кілька років гуляє Youtube-ом. Також сьогодні, 31 жовтня, суспільний телеканал UA: ПЕРШИЙ покаже український горор “Штольня”. Початок сеансу о 22:00.

Читайте також

Від Пекельної хоругви до Кайдашів: де дивитись онлайн українське кіно 2020 року