Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Анімаційна стрічка «Київський торт» Микити Лиськова

Анімаційна стрічка «Київський торт» увійшла до короткого списку Європейської кінопремії

94

«Київський торт» Микити Лиськова змагатиметься за перемогу в категорії «Найкращий короткометражний фільм».

Анімаційна стрічка режисера Микити Лиськова «Київський торт» відібрали до шорт-листа 39-ї Європейської кінопремії European Film Awards у категорії «Найкращий короткометражний фільм». Переможців оголосять в січні 2027 року. Про це йдеться на сайті премії.

Кваліфікацію до премії фільм здобув після показу на Міжнародному фестивалі документального та короткометражного кіно в Більбао, де журі висунуло стрічку на розгляд Європейської кіноакадемії.

Про що анімація «Київський торт»

Події фільму розгортаються в сучасній Україні. У бідній родині народжується дитина, батьки роблять усе можливе, щоб вижити, але саме тоді, коли криза досягає свого апогею, спалахує нова небезпека. Через призму абсурду та сюрреалізму, цей фільм охоплює уривок української історії з 2014 по 2025 рік.

Як зауважив режисер Микита Лиськов, фільм створювався в умовах російського повномасштабного вторгнення в Україну. «Він відображає почуття та емоції, що виникли з переживання життя в екстремальних умовах. Після початку російського вторгнення я переосмислив увесь свій життєвий досвід — щось у мені змінилося безповоротно. Ця трансформація стала основою оповіді фільму», — сказав він.

Фестивальна історія фільму

У листопаді 2025 року фільм «Київський торт» здобув перемогу в номінації «Найкращий короткометражний документальний фільм» восьмої Національної премії кінокритиків «Кіноколо».

У вересні того ж року стрічка отримала гран-прі національного конкурсу 14-го Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів (KISFF), за версією журі у складі голови Short Film Corner Каннського фестивалю Флоріана Фернандеса, режисерки та сценаристки Аделіни Борець та латвійського програмера і кінокритика Жулієнса Нухумса Кулібалі.

«Київський торт» раніше потрапив у добірку «Операція анімація» із семи українських анімаційних стрічок на Takflix — їх можна подивитися онлайн та з англійськими субтитрами.

«Київський торт» є копродукцією України та Естонії.

Головна світлина — кадр з фільму «Київський торт» Микити Лиськова