fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Блекаут. Різдво

“Блекаут. Різдво”: на екрани виходить документальний фільм про героїчну боротьбу енергетиків України з російськими атаками

315

Фільм “Блекаут. Різдво” досліджує, як величезна енергетична система потерпала від “поранень”, підтримувала своє життя, відновлювалась. Прем’єра фільму відбудеться на СТБ у неділю, 16 квітня.

Як повідомили порталу “Нове українське кіно” Об’єднання українських продюсерів (ОУП) та SPACE Production, які підготували стрічку, показ фільму відбудеться о 23:10. З кожною атакою путінської Росії на українську інфраструктуру перспективи різдвяних вогнів в Україні блідли. Українці знали це, готувалися, по-різному.

Фільм зібрав історії з п’яти міст: Одеси, Львова, Павлограда, Харкова, Києва. Тут будуть фотограф Сергій, який шукає світло у темному Києві; військова і мама п’ятьох дітей Олена; хірург Андрій, що має виконувати свою роботу незалежно від відключень електроенергії; швейцарський світловий митець Гері Хофштеттер, який втілює в Україні арт-акцію “Christmas Light for Hope”. Але героями фільму є і українські енергетики. Тому що у країні відкрився цілий “енергетичний фронт”: інженери, електрики, ремонтні бригади, кол-центри, рятувальники. Вони навчилися діяти в умовах регулярних пошкоджень системи і знайшли у собі сміливість нести світло.

Блекаут Різдво

«‎Коли відключена електроенергія, у людей пропадає вайфай і майже відсутній мобільний зв’язок, а у когось також пропадає опалення та водопостачання. Але і в цих умовах люди продовжують виконувати свої обов’язки. Це стало ще одним проявом незламності України та боротьби проти темряви воєнної агресії. Вогні Різдва сяятимуть, незважаючи на ракетні удари, тому що є таке світло, яке ніколи не гасне. Путін не став викрадачем українського Різдва, як би він цього не хотів. Допоки ми не почали знімати я справді не мала уявлення наскільки наші енергетики — небайдужі відчайдухи. Кожна розказана історія — це приклад мужності, відважності і людяності. Це захоплює», – розповіла продюсерка фільму “Блекаут. Різдво” Ілона Шнейдер

Дивіться тизер фільму Блекаут. Різдво:

 

Знімальна група “Блекаут. Різдво” отримала ексклюзивний доступ до низки критично важливих об’єктів інфраструктури, потрапила у місця, в які до цього потрапляли російські ракети. І тепер покаже глядачу, як працює енергосистема зсередини. Створення фільму було б неможливе без допомоги НЕК «Укренерго» і групи ДТЕК. 

«В минулий рік все так швидко змінюється, що ми ледве згадуємо події, наприклад, жовтня. (Пригадую, що я готувалася до ядерної війни.) “Блекаут. Різдво” фіксує той період, коли ми всі, хто залишився в Україні, готувалися до життя без електроструму. Це фільм про тих, завдяки кому цього тотального апокаліпсису не сталося, хоча ракетні удари робили для цього все. Російські атаки нанесли величезну шкоду, настільки велику, що я і приблизно не уявляла, які знищення стоять за буденним “пошкоджена мережа”. Тільки у процесі зйомок я зрозуміла, яка титанічна праця велася нашими енергетиками для підтримання мережі у робочому стані. Ми покажемо вам людей, завдяки яким сталося диво різдвяних вогнів в українських домівках‎», – прокоментувала авторка сценарію та креативна продюсерка  Тала Пристаєцька.

фільм блекаут

Всього у фільмі розказано 12 історій. Їх об’єднує сюжетна лінія головного диспетчера НЕК “Укренерго” Віталія Зайченка. Він був у центрі управління енергосистемою під час кожної атаки, щоразу, коли російська ракета влучала в українську електростанцію або підстанцію. І робив все можливе, щоб світло знову вмикалося. 

«Знімальна група фільму “Блекаут. Різдво”, не роздумуючи, поїхала знімати енергетичні об’єкти та шахту у Павлограді саме тоді, коли росія активно запускала ракети по українській енергосистемі. Вони ризикнули бути у місцях, куди цілився ворог, щоби зафіксувати злочини росії. Показати героїчну роботу українських енергетиків для знімальної групи було важливіше за власну безпеку. І зараз завдяки їм ми дізналися, через що доводилося проходити енергетикам, щоб в Україні були світло та зв’язок», – каже Дарія Легоні-Фіалко, засновниця та генпродюсерка SPACE Production, співзасновниця ОУП.

Документальний фільм “Блекаут. Різдво” спродюсували Володимир Бородянський (ОУП), Дарія Легоні-Фіалко (ОУП, SPACE Production) та Катерина Ласкарі (SPACE Production). Знімальна група фільму «Блекаут. Різдво» складається з авторки сценарію та креативної продюсерки Тали Пристаєцької, режисера-постановника Олексія Єсакова, оператора-постановника Артема Васильєва, виконавчих продюсерок Наталії Никифорової та Ілони Шнейдер, редакторок Ольги Кречко, Алли Мажари, Ніни Сільченко та Наталки Кружиліної. 

Читайте також