fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Будинок зі скалок санденс

Документальний фільм «Будинок зі скалок» номіновано на премію «Оскар»

194

Документальна стрічка «Будинок зі скалок» режисера Сімона Леренґа Вільмонта змагатиметься за нагороду в номінації «Найкращий документальний повнометражний фільм».

Новиною з порталом “Нове українське кіно” поділилася кінокомпанія Moon Man, співвиробник фільму.

«Будинок зі скалок» є копродукцією Данії, Фінляндії, Швеції та України. В Україні фільм було підтримано Державним агентством України з питань кіно. Українські копродюсерки: Дар’я Бассель та Віка Хоменко (компанія «Мун Мен»). Лінійний продюсер та другий режисер: Азад Сафаров.

«Стрічка «Будинок зі скалок» – єдиний фільм, номінований на премію «Оскар», де серед країн-виробників є Україна. Це відбулось в час, коли Україна якнайбільше потребує підтримки світу. У тому числі завдяки кіно можна розказати, у який масштаб війна уражає кожного й кожну в нашій країні. Фільм «Будинок зі скалок» звучно, і з притаманною авторській камері вітальністю, говорить про виклики й трагедії, через які проходять діти в притулку прифронтового містечка. Ми раді, що скоро стрічку зможуть також побачити українські глядачі в прокаті. Наразі ведемо перемовини з українськими дистриб’юторами і скоро повідомимо про дати релізу на широкому екрані», – співпродюсерки фільму Дар’я Бассель та Віка Хоменко.

Це вже другий фільм данського режисера Сімона Леренґа Вільмонта, який було знято в Україні. Після успіху стрічки «Віддалений гавкіт собак», режисер повертається до теми довгострокових наслідків війни, і пропонує глибше подивитися на те, який відбиток залишає війна на найбільш вразливій частині суспільства.

Стрічка оповідає про трьох дітей, які очікують на вирішення своєї долі: повернення до старої домівки, або ж переїзду до нової. Тим часом самовіддані соцпрацівниці дарують дітям моменти радості та спокою і повертають у вже майже втрачене дитинство. Це пронизливий і чуйний портрет тимчасового притулку, сповненого уваги, підтримки та довіри до дітей, які відчайдушно цього потребують.

будинок зі скалок

Виробництво фільму: FINAL CUT FOR REAL у копродукції з DONKEY HOTEL, STORY, MOON MAN & MITTELDEUTSCHER RUNDFUNK спільно з ARTE, за участю BBC STORYVILLE/FILM. Завдяки підтримці Данського інституту кінематографії, Шведського інституту кінематографії, Фінської кінофундації, AVEK, Державного агентства України з питань кіно, Міністерства культури та інформаційної політики України, Скандинавського фонду кіно та телебачення, Підпрограми «МЕДІА» програми ЄС «Креативна Європа», IMS, Асоціації данських кінорежисерів, а також DR, SVT, Yle, VGTV, VRT, RUV, Against Gravity, RTV_slovinia, ERR, Radio Télévision Suisse – Unité Fiction Documentaires et Séries originales та ін.

Переможців премії «Оскар» оголосять під час урочистої церемонії нагородження, що відбудеться 12 березня.

Читайте також

«Клондайк» представить Україну на Оскарі