fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Додому

609

Жанр: Драма

Виробник: Лайм Лайт

Дистриб’ютор: Артхаус Трафік

Режисер монтажу: Олександр Чорний

Художник-постановник: Владлен Одуденко

Художник по костюмах: Анастасія Сутягіна

Режисер: Наріман Алієв

Звукорежисер: Сергій Степанський

Сценарист: Наріман Алієв, Марися Нікітюк

Художник із гриму: Анастасія Сутягіна

Оператор-постановник: Антон Фурса

Продюсер: Володимир Яценко

Виконавчий продюсер: Анастасія Іващук, Мішель Меркт, Олександра Костіна

Прем’єра: 7 листопада 2019

Бюджет: ₴ 20 056 800

В ролях: Ахтем Сеітаблаєв, Ремзі Білялов, Віктор Жданов, Дар’я Баріхашвілі, Анатолій Маремпольський, Вероніка Лук’яненко, Акмаль Гурезов, Лариса Яценко

Втративши старшого сина унаслідок військових дій на сході України, кримський татарин Мустафа вирішує поховати його на батьківщині у Криму. Разом із молодшим сином вони вирушають у подорож, яка залишить глибокий слід на їхніх стосунках.

Цікаві факти:

  • Світова прем’єра стрічки відбулася 22 травня 2019 року на 72-му Каннському міжнародному кінофестивалі, де вона брала участь в конкурсній програмі “Особливий погляд”.
  • 23 серпня 2019 року Український оскарівський комітет обрав драму Нарімана Алієва “Додому” у якості національного претендента від України на премію “Оскар” за найкращий фільм іноземною мовою.
  • Кінопроект фільму став переможцем конкурсу Міністерства культури України на надання державної фінансової підтримки фільмам патріотичного спрямування й з загального кошторису у розмірі ₴20 млн виробники отримали від Мінкульту 80 % бюджету (₴16 млн).
  • Зйомки проходили у Києві та області, в кількох селах Вознесенського та Троїцького районів Миколаївської області, селі Стрілкове на Арабатській стрілці, на озері Сиваш та інших локаціях.