fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Фільм "20 днів у Маріуполі

Фільм “20 днів у Маріуполі” отримав нагороду міжнародного кінофестивалю Sundance 2023

205

Документальний фільм “20 днів у Маріуполі” режисера Мстислава Чернова, який розповідає про облогу російськими військами міста Маріуполь у лютому і березні 2022 року, отримав нагороду “Приз глядацьких симпатій” на головному фестивалі незалежного кіно у світі Sundance.

Як повідомляє BBC, міжнародний кінофестиваль незалежного кіно Sundance 2023 завершився у неділю, 29 січня, у місті Парк-Сіті, США. Фільм змагався з 11 документальними стрічками зі всього світу у номінації World Cinema Documentary Competition.

Документальний фільм “20 днів у Маріуполі” розповідає, як Маріуполь переживав перші тижні російського вторгнення — обстріли, загибель мирного населення, бомбардування пологового будинку. Мстислав Чернов разом із фотографом Євгеном Малолєткою і продюсеркою Василісою Степаненко прибули до Маріуполя 24 лютого за годину до початку вторгнення як команда Associated Press. Вони фіксували все, що відбувається у місті – гуманітарну катастрофу, викликану облогою, масові поховання мирних мешканців, злочини російських військ, роботу лікарів. Вони першими показали світу наслідки бомбардування пологового будинку №3.

«Для нашої команди це не досягнення, це честь. Для мене велика честь представляти українські документальні фільми та використовувати цю платформу, щоб привернути увагу до труднощів, стійкості та хоробрості українського народу, особливо жителів Маріуполя. Я сподіваюся, що цей фільм не лише приверне увагу та підтримає міжнародне суспільство, але й стане постійним документом про російське вторгнення в Україну та масштаб військових злочинів, які сталися в Маріуполі», — сказав Мстислав Чернов під час отримання нагороди.

Нагадаємо, українські фільми вже отримували нагороди Sundance. У 2020 році Ірина Цілик отримала на фестивалі нагороду за найкращу режисуру за фільм “Земля блакитна, ніби апельсин”. У 2022 році фільм “Клондайк” отримав нагороду за кращу режисуру в категорії світове художнє кіно, а фільм “Будинок зі скалок” — премію за найкращу режисуру, також в категорії World Cinema Documentary Competition.