fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Фільм Дар’ї Онищенко “Забуті” відзначений журі на Варшавському міжнародному кінофестивалі

331

Міжнародний варшавський кінофестиваль визнаний кіноподією “класу А”. Картина змагалась у конкурсній програмі “Competition 1-2”, в якій представлені перші та другі повнометражні фільми молодих режисерів.

Стрічка “Забуті” — це історія україномовної родини з Луганська, яка намагається залишити непідконтрольну територію і переїхати до Києва. Фільм звертає увагу на проблеми переселенців та на важкі умови життя в окупованому місті. Втім, це також ідеалістичний фільм про кохання і віру у майбутнє. Фільм показує долі людей, що залишаються мужніми і вірними своїм ідеалам, попри важкі обставини.

Фільм розповідає про людей, що живуть у окупованому Луганську, про їх долі, переживання та про те, як вони намагаються вижити у «новому» світі;
Усі герої фільму – прототипи реальних людей, що живуть на окупованих територіях.

У стрічці зіграли Марина Кошкіна (Захар Беркут), Василь Кухарський, Данило Каменський (Сторожова застава) та зірка українського кіно Олексій Горбунов.

Одну з ролей у картині “Забуті” зіграла відома українська скульпторка Марія Куліковська, чиї виставки проходили у багатьох країнах Європи. У кадрі вона робить власний арт-перформенс — знищує власні скульптури, повторюючи тим самим правдиву історію, яка відбулась у центрі сучасного мистецтва IZOLYATSIA у Донецьку у 2014-му році. Скульптури Марії стали однією з тих речей, що надихнули режисерку Дарію на створення цього фільму.

“Польські та іноземні глядачі гарно сприйняли фільм. Деякі люди казали, що вони взагалі нічого не знали, про те, що зараз відбувається в Україні і були дуже здивовані побаченим на екрані. Це для мене, напевно, найважливіше. Мета цього фільму — доносити до міжнародного глядача правду про події в нашій країні не через політичні спекуляції, а через особисті історії людей”, — розповіла режисерка.

Зйомки фільму “Забуті”  відбулись у січні та лютому 2019 року у Києві. Фільм є україно-швейцарською копродукцією, яка отримала фінансову підтримку Міністерства культури України за результатами конкурсного відбору. Наразі дата прем’єри стрічки невідома.

Продюсерами стрічки стануть Ігор Савіченко, Дмитро Кожема і Клаудіа Леман. Оператор виступить Ероль Зубцевіч, чиї роботи неодноразово брали участь у конкурсах Каннського, Берлінського та інших кінофестивалей.

 

Джерело: style.nv.ua