fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Фільм “Додому” режисера Нарімана Алієва поїде представляти Україну на Оскарі-2020

216

Український Оскарівський комітет 23 серпня оголосив претендента від України на боротьбу за “Оскар” – ним став драматичний фільм “Додому” режисера Нарімана Алієва. Цьогоріч фільм “Додому” був єдиним кандидатом, який подав заявку на розгляд комітету.

На новину вже відреагувала знімальна команда фільму “Додому”, зокрема, і Наріман Алієв.

“Для нас це важливий етап реалізації нашого фільму. Головна ціль – щоб кіно побачили як в Україні, так і за її межами. Дякуючи Українському Оскарівському Комітету, у нас з’являється додаткова можливість вийти з проектом на Північноамериканський майданчик. І ми зробимо все можливе, щоби бути гідним представником культурної дипломатії України в світі”, – підкреслив Наріман Алієв.

Фільм “Додому” – повнометражний дебют режисера Нарімана Алієва який був удостоєний гран-прі на 10-му Одеському міжнародному кінофестивалі.

Світова прем’єра стрічки відбулася 22 травня на Канському фестивалі цього року в конкурсній програмі “Особливий погляд”. Картина виходить в український прокат 7 листопада.

Сюжет картини розгортається навколо історії однієї кримськотатарської родини після анексії Криму. Батько Мустафа дізнається про загибель старшого з двох своїх синів, які переїхали до Києва. Після трагічного звістки Мустафа вирушає за його тілом, щоб поховати в Криму за мусульманськими традиціями. У цій нелегкій подорожі його супроводжує молодший син. Головні ролі у фільмі виконали Ахтем Сеітаблаєв і Ремзі Білялов.

Номінантів на премію “Оскар” буде оголошено 13 січня 2020 року. Церемонія нагородження відбудеться в Лос-Анджелесі 9 лютого 2020 року.

Джерело: zik.ua