fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Фільм “Додому”: вийшов перший трейлер української стрічки – претендента на премію Оскар-2020

183

Вийшов перший трейлер української кінострічки “Додому” (Evge) режисера Нарімана Алієва, яка побореться за місце у номінації “Міжнародний повнометражний фільм” (“Найкращий фільм іноземною мовою”) на церемонії нагородження преміями Оскар-2020.

Прем’єра картини в Україні відбулася 14 липня на 10-му Одеському кінофестивалі, де фільм здобув Гран-прі “Золотий Дюк”. Світова прем’єра відбулася в травні 2019 року в Каннах в рамках конкурсної програми “Особливий погляд”, а в обмежений прокат у кінотеатрах стрічка надійде 7 листопада.

Український фільм “Додому” став четвертою роботою молодого українського режисера кримськотатарського походження Нарімана Алієва. У стрічці розповідається про історію кримського татарина і його двох синів, які поїхали в Київ після анексії Криму. Один з них помирає на початку фільму. Через це батько приїжджає в Київ, щоб забрати його назад у Крим та поховати згідно з мусульманськими традиціями. Водночас інший син не розуміє рішення батька і потреби дотримання традицій.

Зауважимо, події відбуваються на тлі сучасних українських реалій. Головні ролі виконали українські актори – Ахтем Сеїтаблаєв, Ремзі Білялов, Віктор Жданов та Дар’я Баріхашвілі. Зйомки відбувались у різних локаціях на території України.

Фільм “Додому”: дивіться перший трейлер

За словами Нарімана Алієва, його головна ціль – щоб кіно “Додому” побачили як в Україні, так і за її межами.

“Дякуючи Українському Оскарівському Комітету, у нас з’являється додаткова можливість вийти з проєктом на Північноамериканський майданчик. І ми зробимо все можливе, щоби бути гідним представником культурної дипломатії України в світі”, – заявив режисер.

Джерело: 24tv.ua