fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Ля Палісіада

Фільм «Ля Палісіада» отримав приз FIPRESCI на Роттердамському міжнародному кінофестивалі

142

Вперше з 2008 року в головний конкурс Роттердамського кінофестивалю потрапив український фільм – повнометражний дебют Філіпа Сотниченка «Ля Палісіада» про останню смертну кару в Україні в 1996 році.

«Ля Палісіада» — повнометражний дебют Філіпа Сотниченка в жанрі пострадянського нуару. Історія розгортається в Україні в 1996 році, за кілька місяців до підписання протоколу №6 Європейської конвенції з прав людини, що передбачав відмову від смертної кари.

Відбулася світова прем’єра фільму «Ля Палісіада» у головном конкурсі Роттердамського кінофестивалю. Стрічка була представлена в основному конкурсі фестивалю «Tiger competition», повідомляє Держкіно.

У центрі сюжету — судовий психіатр, чиє спокійне життя змінюється, коли він має взяти участь у заплутаній історії вбивства міліціонера. Герой починає сумніватися у правильності системи правоохоронних органів, коли бачить усю беззаконність проведення судових експериментів над підозрюваним.

Стрічку створено кінокомпаніями «ВІАТЕЛ» та «Сучасне Українське Кіно». Розробку проєкту підтримав Український культурний фонд, фінансову підтримку виробництва було отримано від Державного агентства України з питань кіно, постпродакшн профінансував Гетерборзький кінофонд (Швеція). Режисер – Філіп Сотниченко. Продюсери – Валерія Сочивець, Олександр Чубко, Галина Криворчук.

Постер авторства українського художника Міті Фєнєчкіна. Дизайнер Alex Chepiga

Кінофестиваль у Роттердамі — це конкурс новаторських фільмів, що відкрив світу чимало майстрів авторського кіно, таких як Хон Сан Су, Келлі Райкарт та Крістофер Нолан, дебютний неонуар якого “Переслідування” переміг у Роттердамі у 1999 році. Україна востаннє була представлена у головному конкурсі фестивалю у 2008 році фільмом Ігоря Подольчака “Меніни”.

Фестиваль проходить з 25 січня до 5 лютого 2023 року.

Читайте також

Український фільм «Залізні метелики» про трагедію МН17 покажуть на Берлінале