fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Фільм Мати Апостолів

Фільм “Мати Апостолів” отримав три нагороди 10-го Нью-Йоркського міжнародного кінофестивалю

532

Військова драма “Мати Апостолів” режисера Зази Буадзе стала “Найкращим повнометражним фільмом” 10-го Нью-Йоркського міжнародного кінофестивалю, а також перемогла в номінаціях “Найкраща жіноча роль” (Наталія Половинка) та “Найкращий сценарій” (Ратха Макеєнкова, Заза Буадзе).

Про це повідомляє Держкіно. Серед майже 900 заявок до участі в конкурсній програмі International Filmmaker Festival of New York (IFFNY), який відбувся 21-24 травня 2021 року, було відібрано 100 картин із 43 країн світу.

Фільм заснований на історіях жінок, чиї сини воювали за Україну в 2014 році. Під час війни, коли Україна втрачає найдорожче – життя своїх дітей, фільм “Мати апостолів” став фільмом – зверненням до кожної Матері українського воїна та до архетипу Матері взагалі.

У пошуках сина-льотчика, чий літак було збито над окупованими територіями, мати опиняється в абсолютно чужому та агресивному світі, де все пронизане ненавистю, болем та стражданнями. У цьому пеклі вона не тільки шукає сина. Вона, маючи в серці велику любов і милосердний характер, змінює всіх, кого зустрічає на своєму шляху. Її відчай та біль відроджуються у вічному материнському дусі землі, який повертає синів додому живими чи мертвими.

Фільм Мати Апостолів

Дивіться трейлер фільму “Мати Апостолів” 

Головні ролі в фільмі виконали Наталія Половинка, Богдан Бенюк, Олександр Пожарський. Режисер-постановник – Заза Буадзе, сценарій – Ратха Макеєнкова, Заза Буадзе, оператор-постановник – Олександр Земляний, продюсер – Дмитро Овечкін.

За темою: «Сини України»: саундтрек до драми Зази Буадзе «Мати Апостолів» виконала Марина Маковій

Для зйомок фінальної сцени була створена найбільша в Європі декорація авіакатастрофи транспортного літака Ан-26.

У грудні 2020 фільм став переможцем ІІІ Міжнародного кінофестивалю «Буковина» в номінаціях «Найкращий національний художній фільм» та «Найкраща чоловіча роль». В лютому 2020 року було організовано спеціальний показ в рамках European Film Market кінофестивалю Берлінале. У квітні фільм було відібрано 7-м щорічним фестивалем жіночого кіно в Неваді – 7-th Nevada Women’s Film Festival, який відбудеться 21-27 червня в Лас-Вегасі. Серед майже 500 заявок до участі в конкурсній програмі було відібрано 58 картин із 20 країн світу.

Стрічку створено кінокомпанією “Студія “Золоте Руно” за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, промокампанія картини проходить за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Читайте також

Український фільм “СТОП-ЗЕМЛЯ” отримав “Кришталевого ведмедя” Берлінале