fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

фільми про Революцію Гідності

20 фільмів про Революцію Гідності

2 961

В ніч з 21 на 22 листопада 2013 року в Києві почався Євромайдан. До сьомої річниці подій, які повністю змінили країну і людей, що живуть в ній, зібрали найкращі документальні фільми про Революцію Гідності.

Зима, що нас змінила

Цикл документальних стрічок, які розповідають про події Революції Гідності. Прем’єра відбулася у квітні 2014 року, її було присвячено сороковинам за вбитими в протистоянні на Інститутській. Фільми спричинили в США та країнах Європи резонанс, позаяк вони познайомили широку міжнародну громадськість із правдивим поглядом на ті події без прикрас і применшення. «Зима, що нас змінила» дозволяє в структурованій формі знову поглянути на нашу недавню історію – на унікальні моменти Майдану, зафіксовані професійними кінематографістами.

До циклу входить сім стрічок: «Небесна сотня», «Перша смерть», «Коктейлі Грушевського», «Межигір’я. Батіна хата», «Самооборона», «Пожежа у Будинку Профспілок», «Автомайдан».

Де дивитися онлайн: на Youtube 

Все палає / All Things Ablaze

Один із найбільш динамічних фільмів про події в Києві взимку 2013-2014 років. Стрічка з успіхом демонструвалася на європейських кінофестивалях, а також повністю відбила всі вкладені в неї кошти. Увага фільму зосереджена на найбільш вибухових сторінках Євромайдану. Як зазначають критики, ця картина не намагається розмірковувати над змістом подій, а висвітлює боротьбу, яка пішла не туди і врешті-решт привела до розпачу, безпорадності і смертей.

Творцями цього кіно виступили троє фотографів: Олександр Течинський, Олексій Солодунов і Дмитро Стойков. Вони знімали події революції одночасно з позиції повсталих, правоохоронців, а також нейтральних учасників.

Де дивитися онлайн: на Youtube (щоб переглянути, треба погодитися з віковими обмеженнями)

Зима у вогні / Молитва за Україну

Найбільш масштабний і титулований фільм про Євромайдан. Він зібрав цілу низку нагород, показувався в рамках офіційної програми Венеціанського кінофестивалю, а також номінувався на «Оскар». Режисер Євген Афінеєвский знімав події в центрі столиці разом із 28-ма операторами за підтримки стрімінгової платформи Netflix.

Де дивитися онлайн: на Netflix

Майдан

Копродукційна документальна стрічка Нідерландів та України, режисером якої виступив Сергій Лозниця. «Майдан» був знятий за допомогою статичної камери в дещо «відстороненій» манері. Стрічка Лозниці немає закадрової розповіді чи будь-яких інших засобів, що допомагають глядачу більше зануритись в контекст подій Революції Гідності.

Де дивитися онлайн: на Megogo

Жіночі обличчя революції

Документальна стрічка Наталії П’ятигіної, про долі українських жінок під час Революції Гідності. Героїні стрічки – п’ять жінок, що вийшли на барикади: Ірини Гурик (матері Героя «Небесної сотні» Романа Гурика), Шури Рязанцевої (активістки «Автомайдану»), Євгенії Янченко (волонтера-медика, дружини сотника 42-ї сотні «Львівська Брама» Андрія Янченка), Діани Гербе (студентки, активістки «Євромайдану», дівчини Героя «Небесної сотні» Сергія Нігояна), Ольги Патлатенко (матері солдата внутрішніх військ).

Ніхто з цих жінок не знайомий між собою, але їх об’єднує любов: до сина, до чоловіка, до Батьківщини. І цей фільм цікавий саме жіночим поглядом на події Революції Гідності. Хоча режисер Наталія Пятигіна показує глядачу конкретних людей, ці п’ять історій насправді є універсальними й зачіпають споконвічну тему, як в часи на кшталт Майдану жінки з берегинь перетворюються на справжніх воїнів, готових дивитись в обличчя смерті.

Де дивитися онлайн: на Youtube

Майдан. Мистецтво спротиву

Фільм Антіна Мухарського доводить позицію, що вогонь української революції запалили митці. Саме вони 1-го грудня на Банковій кинули перші коктейлі Молотова, саме вони почали активну фазу протистояння на вул. Грушевського 19 січня. “Страшні екстремісти” від мистецтва, музики, архітектури знаходились в гущині усіх революційних подій, ба навіть більше, прогнозували їх у своїх творах і мистецьких проектах.

Де дивитися онлайн: на Youtube

Перша сотня

Ця стрічка розповідає історію Першої сотні Майдану, яка після початку російської військової агресії на Донбасі пішла захищати Україну на фронт.«Перша сотня» в першу чергу про людей та їх вибір.

Перед глядачем розгортаються людські історії, зіткнення харизматичних характерів, виклики й рішення на межі життя і смерті, пошук взаємодії, перші кроки до формування громадянського суспільства. Усе це підсумовується осмисленням пройденого шляху й оптимістичним поглядом в українське майбутнє. Фільм зітканий як людська пам’ять, у якій минуле наповнене подіями особистих переживань. Разом із тим, фільм прагне осмислити новітній український час та події в проекції на історію людства.

Де дивитися онлайн: на Youtube

Майдан. Початок

Чи всі ми пам’ятаємо, як починався Євромайдан? З провалом євроінтеграції, царьком Януковичем, жорстоким розгоном мирного мітингу “Беркутом”. Це було 30 листопала 2013 року. А вже першого грудня на Майдан вийшли понад сто тисяч осіб, які вимагали зміни влади.

Де дивитися онлайн: на Youtube

Київ. Війна на Інститутській

Міні-документалка українського відеографа Громадського телебачення Микити Мєкєнзина. Ці кадри були відзняті під час найтрагічніших в історії незалежної України подій 18-20 лютого 2014 року. Під час яких у сутичках з силовиками загинуло 73 мирних особи та 11 правоохоронців.

Доведено, що під час сутичок силовиками було незаконно використано зброю, зокрема снайперську, проти мирних протестувальників, які відстоювали європейські цінності України та виступали проти тиранічного режиму Януковича.

Де дивитися онлайн: на Youtube

Майдан зсередини очима Роменця

У центрі фільму – страшні події, які відбувалися на Майдані 19 та 20 лютого. За офіційними даними, у протистоянні з силовиками тоді загинули більше сотні людей. У кінці стрічки показано основні місця цинічного розстрілу протестувальників та сліди від куль снайперів.

Де дивитися онлайн: на Youtube

Євромайдан. Чорновий монтаж

«Євромайдан. Чорновий монтаж» — український документальний фільм відзнятий режисером Романом Бондарчуком та багатьма іншими режисерами ініціативи Вавилон’13.

Де дивитися онлайн: поки невідомо

Двадцять

Фільм “20. Двадцять свідчень про переламний день протистоянь на Майдані” створено Українським інтернет телебаченням UKRLIFE.TV спільно з громадською організацією EuroMaidan SOS та Українською Гельсінською право-захисною спілкою за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. 20.02.2014. Україна. Київ. Майдан Незалежності. Третій день жорстоких протистоянь між протестувальниками і владою. У фільмі показані події , які були зняті на Майдані і розміщені на YouTube 20 лютого 2014. Режисер: Максим Спасов

Де дивитися онлайн: на Youtube (щоб переглянути, треба погодитися з віковими обмеженнями)

Революція гідності

Фільм виробництва каналу ICTV. Після Євромайдану революція не скінчилась, а й досі триває у думках українців у різних регіонах країни. Про події в Україні розповідають відомі особистості, які жодним чином не пов’язані з політикою.

Де дивитися онлайн: на Youtube (щоб переглянути, треба погодитися з віковими обмеженнями)

Чорний зошит Майдану

Альманах “Чорний зошит Майдану” (часто пишуть “Чорна книга Майдану”) було знято студентами Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенко-Карого, робота над стрічкою тривала чотири місяці. Це історії про людей, для яких Майдан став невід’ємною частиною їхнього життя. Від танців і співів у грудні до перших пострілів в січні, від щастя до виснаження і втоми. У фільмі фігурують 13 різних людей та їхні історії.

Де дивитися онлайн: поки невідомо

МАЙДАН. По різні боки барикад

Цей документальний фільм був знятий студією “Videopro” в липні 2014 року на замовлення приватної особи з м. Алмати Республіки Казахстан. Чи можливий інший сценарій зміни влади у тоталітарній державі? Автор вважає, що так. Тому і вирішив через призму української революції розповісти своїм співвітчизникам про це.

Де дивитися онлайн: на Youtube

Одного разу в Україні

Художній фільм 2014 року, знятий на кіностудії «Ступєні» режисером Ігорем Парфьоновим. В 2015 році вийшло продовження стрічки під назвою «Одного разу в Україні. Війна», що розповідає про події Україно-росйської війни 2014 року на Донбасі.

Де дивитися онлайн: на Youtube

Maidan Massacre (Бойня на Майдані)

Один з небагатьох іноземних фільмів про Майдан, знятий американцем Джоном Беком Гофманом, який працював над фільмами для НАСА і National Geographic. У своїй стрічці, представленій як журналістське розслідування, автор пробує знайти відповідь на запитання, хто вбивав людей в центрі Києва 18 і 20 лютого.

Фільм містить кадри розстрілу Майдану, які супроводжуються інтерв’ю з міліціонером, депутатом-опозиціонером, протестувальниками, членом Правого сектору, юристом, спецназівцем і американським кримінальним експертом.

Де дивитися онлайн: на Youtube

Скрізь Майдан

«Скрізь Майдан» — український документальний фільм режисерки Катерини Горностай. Українська прем’єра відбулася 23 березня 2015 року на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини «Docudays UA», де фільм отримав спеціальний приз імені Андрія Матросова від організаторів фестивалю.

Де дивитися онлайн: на Vimeo

фільми про революцію гідності

Сильніше, ніж зброя

Сильніше, ніж зброя – перша документальна стрічка групи українських документалістів «Babylon’13». У фільмі показані події від стихійної спроби захоплення будівлі президентської адміністрації 1 грудня 2013 року до кривавих боїв у руїнах Донецького аеропорту восени 2014-го. Стрічка була знята без бюджету.

Де дивитися онлайн: на Youtube

Далі буде

Короткометражний документальний фільм Михайла Іллєнко. За словами режисера, він попросив перед зйомкою Майдан підхопити два слова з назви уголос на всю Україну. Було ясно, що саме Майдан наповнить їх стверджувальною інтонацією, закреслить знак запитання, який час від часу іронично звучав у розмовах: “А що далі?” – “Далі буде!”

Де дивитися онлайн: на Youtube

Читайте також

Без радянської пропаганди: найкраще українське кіно про Другу світову війну