fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Гетьман

617

Жанр: Драма, Історичний

Виробник: Злагода

Дистриб’ютор: Ukrainian Film Distribution

Режисер монтажу: Ольга Шматко

Художник-постановник: Олександр Шеремет, Ігор Беляк

Художник по костюмах: Надія Коваленко

Режисер: Валерій Ямбурський

Звукорежисер: Денис Петров

Композитор: Андрій Таборко

Сценарист: Віктор Веретенников

Художник із гриму: Тетяна Маркова

Оператор-постановник: Володимир Галицький

Продюсер: Віктор Веретенников

Прем’єра: 28 жовтня 2015

Бюджет: ₴ 12 000 000

Бокс офіс Україна: ₴ 609 424

В ролях: Костянтин Лінартович, Фатіма Горбенко, Наталка Кобізька, Сергій Калантай, Станіслав Лозовський, Владислав Ямбурський, Михайло Голубович, Владислав Мамчур, Андрій Ісаєнко, Михайло Жонін, Костянтин Корецький, Сергій Гаврилюк, Петро Миронов, Орест Гарда, Юрій Євсюков, Олександр Данильченко, Володимир Ямненко, Наталія Казакевич, Костянтин Воробйов, Дмитро Лінартович, Олександр Кузьменко, Олександр Кочергін, Ігор Артюшенко, Олексій Колесник, Віктор Веретенников, Юрій Волинський, Дар’я Руденко, Юліана Ямбурська, Єлисей Ямбурський, Ренат Хабібулін

Історія трагічної любові гетьмана Богдана Хмельницького до молодої польки Гелени Чаплинської.

Дія фільму розгортається починаючи з 1647 року і показує період повстання українського козацтва проти польської шляхти, яке спровокував чигиринський підстароста Данило Чаплинський, котрий, за відсутності Богдана Хмельницького, здійснив напад на його хутір у Суботові, викрав його дружину Гелену Чаплинську та побив його сина Тимоша.

Цікаві факти:

  • Зйомки проходили навесні-влітку 2014 року в Львівській та Київській областях, зокрема в Олеську, Свіржі, Золочівському замку та Києво-Печерському заповіднику. Через анексію Криму Росією зйомки в Бахчисараї довелося скасувати.
  • Для фільму були спеціально розроблені й виготовлені знімальні павільйони, а також пошито 350 костюмів. Для виконання кінних трюків були запрошені професійні каскадери.
  • У 2015 також вийшла розширена версія фільму у вигляді 4-серійного міні-серіалу (4 серії по ~45 хвилин). Ця 4-серійна міні-серіальна версія вперше транслювалася на українському телебаченні 24 серпня 2016 року на телеканалі Інтер.
  • У лютому 2016 стрічку також було представлено на Європейському кіноринку Берлінського міжнародного кінофестивалю.

Залишити відповідь