fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Художник по костюмах Марія Квітка розказала, як створювали образи героїв фільму “Чорний ворон”

468

Марія Квітка — науковий консультант, куратор проєктів Українського Інституту Історії Моди та головний художник по костюмах історичної драми “Чорний ворон” розказала про історію створення костюмів для фільму.

Загалом для стрічки розробили понад 400 костюмів – це спеціально відшиті або зібрані на антикварних ринках речі.

[g-gallery gid=”3226″]

[g-itg gid=”3226″ width=”100%” img_h=”75%” img_num=”1″][/g-itg]

[g-collection cid=”null”]

[g-slider gid=”3226″ width=”100%” height=”55%”]

[g-carousel gid=”3226″ img_max_w=”NaN” height=”NaN” h_type=”px”]

Більшість костюмів для фільму створювали з нуля. Знайти речі майже столітньої давності на блошиних чи антикварних ринках було дуже складно, там вдалося відшукати лише прикраси, зокрема сережки Явдохи (Наталя Сумська) та сережки і брошка у Тіни (Ксенія Данилова). Головним завданням для команди була максимальна правдивість образів холодноярців, тому напередодні провели чимало роботи: вивчали спогади очевидців, переглядали старі світлини, багато часу працювали у фондах музеїв.

Чорний ворон.В кінотеатрах з 5 грудня

Художник по костюмах Марія Квітка розказала, як створювали образи героїв фільму #Чорнийворон.«Для мене важливим було дотриматись історичної правдивості образів. Мені хотілося, щоб глядач дійсно бачив, як виглядав холодноярський повстанець, ̶ зізнається дизайнерка, ̶ щоб внуки чи правнуки, або ж самі холодноярці, якби мали змогу побачити про себе кіно, пишалися ним».Загалом для стрічки розробили понад 400 костюмів. Більшість з них створювали з нуля, а деякі прикраси довелось шукати на блошиних ринках.Нагадаємо, що прем'єра фільму відбудеться вже 5 грудня.

Опубліковано Чорний ворон Четвер, 28 листопада 2019 р.

Художник по костюмах стрічки – Марічка Квітка – сама родом з Черкащини, багато бувала у селах області, займалася дослідженням етнографічного одягу того регіону, а відтак вона запевняє, що навіть прості селяни у фільмі виглядатимуть, як реальні жителі Черкащини 20-х років.

“Для мене важливим було дотриматись історичної правдивості образів. Мені хотілося, щоб глядач дійсно бачив, як виглядав холодноярський повстанець, – зізнається дизайнерка, – щоб внуки чи правнуки, або ж самі холодноярці, якби мали змогу побачити про себе кіно, пишалися ним”.

Під час підготовки екранних образів, команда співпрацювала з реконструкторами, які консультували та допомагали з пошуком відповідних тканин. Складнощі виникли під час підготовки образу Євдокімова – головного чекіста у стрічці. Це чи не єдиний герой фільму, який одягнений не за уставом. Євдокімов (Андрій Мостренко) має сірий кашкет з відлитою зіркою СРСР, сіру тогочасну шинель із зеленими вставками на рукавах, на яких відсутні будь-які знаки військового звання. Найскладнішим було знайти відповідну тканину для шинелі – сірої вовни відповідного відтінку в Україні не знайшли, тому довелося замовляти її у Білорусі.

“Одним з найвагоміших для нас джерел – є спогади Юрія Горліс-Горського – він був учасником холодноярських подій, тому це для всіх людей, хто вивчає цей період, є значним орієнтиром в роботі. Для нас також. У нас на проєкті був консультант Сергій Постольников, він працював з нами з першого до останнього знімального дня, завдяки йому наші образи виглядають максимально правдивими”.

Історична драма “Чорний ворон”, що незабаром вийде на великі екрани, розкаже глядачам історію життя та кохання Івана на прізвисько Ворон, який став учасником повстанського руху часів Холодноярської республіки. Непереборна жага українців до волі не дає головному герою залишатись осторонь важливих подій, які розгортаються в його селі. Тому він свідомо та відважно жертвує сімейним затишком і починає запеклу боротьбу за незалежність рідної землі, майбутнє українців і власної родини.

Головну роль у картині виконає молодий український актор Тарас Цимбалюк. Ролі у стрічці виконають також популярні українські актори Павло Москаль, Андрій Мостренко, Ксенія Данилова, Даніїл Мірешкін, Зоряна Марченко, Наталя Сумська, Олексій Тритенко та інші.

Дивіться офіційний трейлер “Чорний ворон”: відео

“Чорний ворон” відтворює одну зі сторінок української історії — боротьбу українських повстанців проти радянської влади у 1920-х роках.

Прем’єра повнометражної історичної драми за мотивами однойменного роману Василя Шкляра відбудеться 5 грудня 2019 року.