fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Лимани

Фільм “Лимани. Бій за рай” переміг на пітчингу East Doc Platform 2021 та отримав режисерську нагороду від Current Time TV.

575

Кінопроєкт Сергія Лисенка “Лимани. Бій за рай” – про Національний природний парк “Тузловські лимани” – отримав головний приз пітчингу одного із найбільших документальних форумів Центральної та Східної Європи East Doc Platform 2021 та режисерську нагороду від Current Time TV.

Про це повідомляє Держкіно. Міжнародне журі у складі Асти Далман (SVT), Луїзи Швамборн (NEW DOCS) та Джейн Мот (The Whickers) відзначило “дуже сильні сцени, героїв та тему жадібності людини проти захисту світу природи”.

“Мене полонив контраст двох стихій: спокійної райської природи парку та жорсткої небезпечної боротьби”, – розповів режисер фільму Сергій Лисенко про створення стрічки.

Лимани

В картині “Лимани. Бій за рай” йдеться про боротьбу за збереження заповідної території Національного природного парку “Тузлівські лимани” – унікального природного комплексу на березі Чорного моря. Вже багато років захисники парку під керівництвом Івана Русева та Ірини Вихристюк відстоюють “Тузлівські лимани”.

Це контрастне життя між двома світами: світом прекрасної природи та світом напруженої, небезпечної боротьби. В цьому житті є все: райські пейзажі, дикі звірі, пелікани, море і, – разом з тим, – нічні погоні за браконьєрами, суди з незаконними забудовниками, викрадення та залякування активістів.

Лимани

Дивіться тизер фільму “Лимани. Бій за рай”: відео

Кінопроєкт документальної неігрової драми став одним із переможців Дванадцятого конкурсного відбору Держкіно. Режисер та автор сценарію стрічки – Сергій Лисенко, продюсери фільму – Ганна Капустіна та Олександра Кравченко (ТОВ “Альбатрос Коммунікос Україна”).

Державна фінансова підтримка стрічки склала 3,6 млн грн (100 % загальної вартості виробництва фільму).

Кадри зі зйомок:

Читати також

Оголошено довгий список претендентів на премію Золота Дзиґа 2021