fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

“Наші котики”: з’явився трейлер комедії Володимира Тихого про війну на Донбасі

140

На офіційному YouTube-каналі “BABYLON’13” з’явився перший трейлер української патріотичної неполіткоректної комедії Володимира Тихого про події на сході України “НАШІ КОТИКИ, або Як ми полюбили лопати в умовах обмеженої антитерористичної операції з тимчасовими елементами військового стану”, яка вийде у широкий кінопрокат у листопаді 2019-го року.

Перший трейлер недвозначно віддає референсами в бік “Безславних виродків” Квентіна Тарантіно, зокрема й альтернативним фіналом: розправою над головним антагоністом. Сюжет розповідає про чотирьох бійців ЗСУ, які спритно вправляються з сепаратистами на початку гарячої фази гібридної війни Росії проти України у 2014 році. Інженер, актор, футбольний тренер і продавець квітів йдуть добровольцями на фронт. Ніхто з них навіть не уявляє, що саме вони відіграють ключову роль у цій війні.

Дивіться офіційний трейлер “Наші котики”: відео

На прес-конференції в кінотеатрі “Жовтень” Володимир Тихий зазначив, що використання гумору під час війни необхідне, і не лише самими бійцями, а й взагалі всім суспільством. З його слів, прийняти ті військові дії, які відбуваються в Україні, будь-кому дуже складно.

“Усі розуміють, що це біда, яка стосується усіх нас, але мужності це прийняти не стає. І ось саме завдяки гумору цей процес можна починати”, – каже Тихий.

За його словами, у фільмі “Наші котики” присутньо багато неполіткоректних речей, багато ексцентрики та дуже багато гумору.

Продюсер фільму Ігор Савиченко зазначив, що українські бійці, їх рідні, близькі та знайомі вже давно чекають на комедію про війну.

“За п’ять років істотно змінилася українська армія та український культурний простір. Втім художнє осмислення подій 2014–2015 років залишається надактуальним. Бо ж саме народжені у горнилі протистояння агресору сучасні українські архетипи лягають в основу модернового українського контексту. І художня мова, яку ми використовуємо у цих рефлексіях, є відповідною духу та ідеї народження громадянського суспільства України. Ця мова вільна від естетики та засобів соцреалістичної псевдогероїки, яка по суті лише поглиблює як особисті так і соціальні травми”, – каже Володимир Тихий, режисер і автор сценарію фільму.

“Ми на фронті завжди жартували. Особливо над ворогом. Бо гумор — це найкращі ліки проти того жаху та біди, що несе війна”, – сказав актор Дмитро Тубольцев.

“Думаю, Наші Котики сподобаються Ользі Скабєєвій, Марійці Захарченко та Вові Путіну. Хотів би бути свідком, коли в них полетять дахи від цього кіно”, – відзначив продюсер Марко Супрун.

“Психологи довели, що гумор – це захисна властивість нашої свідомості. Сміх дає нам можливість легше сприймати страшну реальність, не піддаватися відчаю, а досягати поставленої мети – стверджують вони. На власному досвіді ми переконалися, у справедливості цих слів. На комедії про війну чекали, чекають і будуть чекати наші бійці як у діючих частинах, так і у “запасі”, вже у цивільному житті. А разом з ними їх рідні, близькі, знайомі… Уся наша країна”, – підкреслив продюсер Ігор Савиченко.

“Щодня ми ходимо одними вулицями з десятками тисяч сучасних героїв. Коли мільйонам було страшно – вони обрали боротьбу зі злом. І сміялися над ворогом. Це кіно про героїв поруч з нами. Звичайних людей здатних до надзвичайних вчинків”, – сказала продюсер Уляна Супрун.

Довідка

Автор сценарію і режисер постановник: Володимир Тихий.

Продюсери: Марко Супрун, Ігор Савиченко, Володимир Тихий, Дмитро Кожема, Степан Бандера, Уляна Супрун.

Фільм виробляється кінокомпаніями: Бедлам Продакшн (США), Директорія Кіно (Україна), Банесто Продакшн (Канада) за підтримки Українського Культурного фонду.

В ролях: Дмитро Тубольцев, Станіслав Бжезинський, Петро Микитюк, Дмитро Хом’як, Ярослав Федорчук, Віра Климковецька, Дмитро Ярошенко, Михайло Кукуюк, Сергій Солопай, Ігор Портянко, Роман Халаїмов, Володимир Беляєв, Євгенія Муц, Алла Соколова.

Оператор постановник: Сергій Стеценко.

Художник постановник: Володимир Любий.

Композитор: Микита Моісеєв.

Режисер монтажу: Володимир Запрягалов.

Звукорежисер: Михайло Закуцький.

Їудожник з костюмів: Олена Гресь.

Їудожник з гриму: Катерина Струкова.

Кастинг: Вікторія Нестеренко.

Другий режисер: Денис Воронцов.

Лінійний продюсер: Олександр Четиркін.

Продюсер візуальних ефектів: Олексій Москаленко.

Джерело: Телекритика