fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Одесский кинофестиваль

Одеський кінофестиваль 2020 онлайн: які українські фільми покажуть

851

“Атлантида”, “Номери”, “Віктор_Робот”, “Не все буде добре” та які ще українські повнометражні стрічки покаже онлайн 11-ий Одеський міжнародний кінофестиваль.

25 вересня стартує Одеський міжнародний кінофестиваль, який цього року відбудеться в онлайн-форматі. “Нове українське кіно” обрало з програми заходу (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) саме українські прем’єри, які увійшли в Міжнародний і Національний конкурси, а також у конкурс європейських документальних фільмів, спеціальні покази і блок серіалів. За дев’ять днів фестивалю є можливість “впустити кіно додому”. Детальніше про фільми в добірці.

Атлантида

Драматична антиутопія Валентина Васяновича “Атлантида” розповідає про Україну в найближчому майбутньому. Після вторгнення Росії в 2014 році значна частина Сходу країни перетворилась на пустелю, непридатну для людей. Місцеві змушені шукати свій шлях, як жити далі. Стрічка отримала головну нагороду програми “Горизонти” Венеціанського кінофестивалю.

Невидимий

“Невидимий” режисера Ігнаса Йонінаса — копродукційна стрічка Литви, України, Латвії та Іспанії. Вона розповідає про Йонаса, якого переслідують тіні минулого і пригнічує рутина. Чоловік проводить час в Карпатах, допоки на танцях у санаторії його не помічає продюсер і пропонує спробувати себе у телепроєкті в Литві. Водночас на Йонаса чекає його старий ворог Вітас, який щойно вийшов із в’язниці.

Віктор_Робот

Анімаційна фантастична стрічка “Віктор_Робот” Анатолія Лавренишина, яка вийде в прокат у березні 2021 року – це історія про дружбу та пригоди, які відбуваються у далекому майбутньому. Штучна зірка, яка має забезпечувати енергією планети навколо себе, не працює. Єдиний, хто здатен її полагодити – дідусь маленької Віки, який і створив зірку. Але він загадково зник. Разом з помічником роботом Віктором дівчинка вирушає на пошуки дідуся.

Урсус. Кавказький бурий ведмідь

Художній фільм “Урсус. Кавказький бурий ведмідь” розповідає про трьох невдах – грузинського кінорежисера, українського каскадера та канадської захисниці диких тварин, які в 1992 році здійснюють відчайдушну подорож з охопленої вогнем громадянської війни столиці Грузії до Берліна. Копродукційний фільм України, Грузії, Німеччини та Болгарії зняв режисер Отар Шаматава.

Бєс

Документальна стрічка Єгора Трояновського “Бєс” розслідує викрадення і ймовірне вбивство добровольця у 2014 році на Донбасі. Його батько, літній рибалка з півдня України, вирушає слідами викрадачів, намагаючись знайти свідків останніх хвилин життя молодого солдата.

Мій милий дім

Ігровий фільм “Мій милий дім” Сергія Сторожева описує сварку між трьома дітьми померлої матері. Вони не можуть поділити спільну квартиру, в якій провели все своє дитинство. Наймолодший Паша проти продажу квартири, але сестра і брат вважають інакше. Коли у рідних закінчаться аргументи, вони почнуть робити жахливі, незворотні речі.

Одеський кінофестиваль

Родина

Комедійна драма Джейдена Стівенса “Родина”, знята у копродукції України та Австралії, розповідає про самотнього чоловіка, який шукає емоційного притулку в організації та документуванні сімейних моментів. До цього він залучає низькопробних імітаторів. Та одного разу стосунки героя з фальшивою сестрою опиняються на межі справжніх.

Поміж кадрами

Документальна стрічка “Поміж кадрами” режисерки Анастасії Тихої — це історія дорослішання та пошуку себе, розкрита крізь призму особливих стосунків між актором Тарасом Денисенком та кількома поколіннями його студентів. Вони повернуться у минуле, аби подивитися на себе з боку, та спробувати відповісти на важливе питання: чи справді час розставляє все по місцях?

Поміж кардами. Муд тизер.

Повнометражний документальний фільм Поміж кадрами / Between the Frames отримав підтримку Український культурний фонд. У рамках співпраці заплановано два знімальні блоки, пост-обробка раніше відзнятого матеріалу та фінальний монтаж.«Поміж кадрами» – це історія дорослішання та пошуку себе, розкрита крізь призму особливих стосунків між актором Тарасом Денисенком та кількома поколіннями студентів його майстерні. Вони повернуться у минуле аби подивитися на себе з боку та спробувати відповісти на важливе запитання – чи справді час розставляє все по місцях.Режисер фільму – Anastasiia Tykha, оператор-постановник – Illia Yehorov, другий оператор – Kotliar Andrii, художник-постановник – Mariya Denysenko, композитор – Anton Baibakov, звукорежисери – Andrii Nidzelskyi та Andrii Rogachov, виконавчі продюсери – Natalie Krasilnikova та Alexander Beskrestnov, лінійний продюсер – Dana Semen, продюсер – Nicholas Bazanov.Вашій увазі – муд-тизер нашого фільму ♥️#ПоміжКадрами #тизер #ЗаПідтримкиУКФ

Опубліковано Поміж кадрами / Between the Frames Середа, 14 серпня 2019 р.

Не все буде добре

Українсько-румунська документальна стрічка Адріана Пірву та Олени Максьом “Не все буде добре” – драма про чорнобильське покоління, яке намагається осмислити своє місце в сучасному світі. 25-го квітня 1986 року молода румунська дівчина на 6-му місяці вагітності відправилась в Україну на екскурсію. Наступного дня вибухнув 4-й реактор найбільшої в Європі атомної електростанції, а у кінці липня повністю сліпим народився Адріан Пірву, син цієї молодої румунки. Лише в результаті фантастичної материнської жертовності й зусиль лікарів дитині частково повернули зір.

Цього літа стрічка отримала нагороду Міжнародної федерації кінокритиків FIPRESCI Award на Міжнародному кінофестивалі в Румунії.

Воєнні канікули

Фільм “Воєнні канікули” режисера Моріца Шульца слідує за двома 12-річними дітьми, яких батьки записали у літній табір полку “Азов”. Тут навчають бути бійцями, проводять тренування, занурюють у мілітаризоване середовище і готують до того, аби загинути за свою країну у бойових діях.

Останній кінопоказ у Бухаресті

“Останній кінопоказ у Бухаресті” режисера Люді Бокен повертає нас у минуле – в часи бухарестських погромів 1941 року. Під час останнього показу 10-річний Ілай на власні очі бачить смерть свого батька, власника кінотеатру, якого вбив лідер фашистської міліції і за сумісництвом сусід. Переживши різанину румунських євреїв, Ілай прагне справедливості і вирушає на пошуки правди та помсти.

Одеський кінофестиваль

Номери

Фільм Олега Сенцова та Ахтема Сеітаблаєва “Номери”, створений у копродукції Польщі, України, Чехії та Франції, став першим в історії українським фільмом, який знімався без фізичної присутності одного з авторів. Стрічка, заснована на однойменній п’єсі Сенцова, описує ув’язнене суспільство, яке намагається побороти свої страхи та отримати свободу. У світі Номерів все підпорядковується суворій системі, але вона почне руйнуватися, коли герої зажадають права вибору.

Сага

Події серіалу режисера Дмитра Лактіонова охоплюють період української історії з 1914 по 2014 роки через призму життя родини Козак. Шість поколінь однієї сім’ї через роки зрад, образ і болю пронесуть любов до своєї сім’ї, дітей і рідної України. Саундтреком до серіалу стала пісня “Птаха” співачки Alyosha. Прем’єра 12-серійної історії відбудеться у жовтні на телеканалі “Україна”.

Загалом Одеський кінофестиваль оголосив програму близько зі 100 стрічок з різних країн світу. Квитки на онлайн перегляд кінопрем’єр можна придбати за посиланням.

Читайте також

«Кіновернісаж просто неба» покаже кінохіти та фестивальне кіно