fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Кіновернісаж просто неба

«Кіновернісаж просто неба» покаже кінохіти та фестивальне кіно

948

«Гуцулка Ксеня», «Чужа молитва», «Поводир», «Схрон», «Solitude» та інші — українські кінохіти і фестивальне короткометражне кіно, яке можна подивитися з 5 по 8 вересня у програмі літнього кінотеатру «Кіновернісаж просто неба».

Другого тижня вересня організатори події Up Ua Studio біля пам’ятника Шевченка покажуть українські кінохіти та фестивальне короткометражне кіно.

УВАГА! Початок сеансів щодня о 20:00. Вхід вільний!

Програма сьомого тижня безкоштовних показів українського кіно «Кіновернісажу просто неба»:

5 вересня — «Гуцулка Ксеня», реж. Олена Дем’яненко, 2019

1938 рік. У карпатське селище Ворохта, в якому проживає найкрасивіша гуцулка на ім’я Ксеня, прибувають колишні односельці, а нині – американські емігранти, для того, щоб знайти наречену для молодого Яро. Він отримає свій мільйонний спадок за умови, що одружиться зі свідомою українкою. До анексії Західної України залишається два тижні…

6 вересня — «Чужа молитва», реж. Ахтем Сеітаблаєв, 2017

Саїде – вихователька у притулку для татарських дітей-сиріт. До неї звертається по допомогу хлопчина Іцхак, який разом з іншими дітьми-євреями переховується від фашистів. Перед дівчиною виникає важка моральна дилема – допомогти дітям чи, рятуючи власне життя, відмовити їм? Не дивлячись на смертельну загрозу, дівчина бере під свій захист небезпечних вихованців та перетворює маленьких євреїв на татар – дає їм нові імена, навчає мови, звичаїв і молитов. Але чи вдасться їм обманути карателів та врятуватись від смерті?..

7 вересня — Фестивальне короткометражне кіно:

«Схрон», реж. Оксана Войтенко, 2020 («Скіфський олень» за найкращий фільм Національного конкурсу 49-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість»-2020).

«Килим», реж. Наталя Кисельова, 2019 (Гран-прі Національного конкурсу Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів).

«Шпілі-Вілі», реж. Іван Шоха, 2020 (Гран-прі кінофестивалю «Відкрита ніч»-2020).

«Зловмисник», реж. Валерій Шевченко (Гран-прі кінофестивалю «Відкрита ніч»-2020).

«Solitude», реж. Ліза Сміт, 2019 (Учасник Одеського міжнародного кінофестивалю, номінація за найкращий короткометражний фільм на премію «Золота Дзиґа»).

«Дорослий», реж. Жанна Озірна, 2019 (Учасник Одеського міжнародного кінофестивалю).

«Вічність», реж. Анна Соболевська, 2018

8 вересня — «Поводир», реж. Олесь Санін, 2014. Показ історичної драми відбудеться у рамках співпраці з Міжнародним літературним конкурсом «Коронація слова». 2011 року Ірен Роздобудько й Олесь Санін отримали спеціальну відзнаку «Коронації слова» у номінації «Кіносценарії» за роботу «Садок вишневий», з якого 2014 року постав фільм «Поводир, або Квіти мають очі».

Чекайте на останній анонс програми у вересні. Слідкуйте за нашими новинами, а cinema.in.ua простежить за всіма іншими.

Нагадаємо, із 25 липня по 15 вересня щодня о 20:00 у парку Шевченка біля пам’ятника Шевченка в Києві працює літній кінотеатр «Кіновернісаж просто неба» — показують безкоштовно найкращі українські кінохіти останніх років для киян і гостей столиці.

Подію організовує українська кінокомпанія «Up Ua Studio» за підтримки ДержКіно України, Шевченківської райдержадміністрації та КО «Київзеленбуд».

Читайте також –

«Чорний ворон» онлайн: фільм офіційно виклали у відкритий доступ