fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

кінофестиваль Kharkiv MeetDocs

Фільм «Атлантида» Васяновича відкриє 4-й Міжнародний кінофестиваль Kharkiv MeetDocs

544

Драма «Атлантида» Валентина Васяновича стане фільмом-відкриттям 4-го Kharkiv MeetDocs – найбільшого кінофоруму Східної України, який фокусується на культурі, проблемах і повсякденному житті східних областей нашої країни.

Стрічку особисто представлять режисер Валентин Васянович та виконавці головних ролей. Як повідомляє прес-служба кінофестивалю, показ відбудеться 29 жовтня у Театрально-концертному центрі (колишня мала зала Харківської опери) в межах офлайн-частини кінофестивалю. Перегляду передуватиме урочиста церемонія.

«З 2018 року на нашому документальному кінофестивалі існує секція ігрових фільмів MeetNonDocs. Ці картини добре сприймають глядачі, але головне — це також картини-документи, засновані на реальних подіях, де в основу покладені важкі й трагічні сторінки сучасної української історії, як-от війна на Донбасі, окупація Криму тощо», — наголосила директорка кінофестивалю Kharkiv MeetDocs Євгенія Крігсхайм.

У 2020-му міжнародний кінофестиваль Kharkiv MeetDocs відбудеться вже вчетверте. Кінофестиваль проходитиме у змішаному онлайн- і офлайн-форматах. Онлайн-частина відбудеться з 26 до 29 жовтня. Офлайн-частина — у Харкові з 29 до 31 жовтня. Портал “Нове українське кіно” виступає інформаційним партнером події.

Kharkiv MeetDocs

«Атлантида» переносить нас у недалеке майбутнє — у 2025 рік. Після перемоги України у війні з Росією окупований Донбас повернено до складу держави, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.

Картина здобула історичну для України перемогу — головний приз у секції «Горизонти» 76-го Венеційського міжнародного кінофестивалю.

У день показу фільму Валентин Васянович візьме участь у короткій сесії Q&A. Також відбудеться Public talk із харківськими кінематографістами та студентами профільних навчальних закладів, де автор розповість про свій досвід у кіно, як йому вдається виконувати одразу декілька ролей під час роботи над картиною (режисер, оператор-постановник, сценарист, продюсер) та розкаже про створення ключових кінострічок, над якими він працював: «Атлантида», «Рівень Чорного», «Присмерк» та «Плем’я» (оператор-постановник та співпродюсер стрічки).

Кінофестиваль KharkivMeetDocs відбувається за підтримки Українського культурного фонду, Державного агентства України з питань кіно та Федерального Міністерства іноземних справ Німеччини.

Уперше за підтримки УКФ онлайн відбудеться Національний конкурс повнометражних документальних фільмів, вироблених в Україні або в копродукції.

Читайте також

«Атлантида» та «Пофарбоване пташеня» увійшли у лонг-ліст «європейського Оскара»