fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

«Атлантида» Валентина Васяновича

«Атлантида» та «Пофарбоване пташеня» увійшли у лонг-ліст «європейського Оскара»

523

Фільми «Атлантида» Валентина Васяновича та «Пофарбоване пташеня» Вацлава Маргоула стали претендентами на номінацію премії Європейської кіноакадемії, потрапивши до довгого списку «європейського Оскара». Фінальний список оголосять за два дні після української прем’єри «Атлантиди», яка в прокат вийде 5 листопада.

Фільм «Атлантида» Валентина Васяновича увійшов у лонг-ліст «європейського Оскара». Про це повідомляє пресс-служба Arthouse Traffic. Також до довгого списку European Film Awards відібрано фільм Вацлава Маргоула «Пофарбоване пташеня», – йдеться на сайті Держкіно.

33-я церемонія вручення премій Європейської кіноакадемії відбудеться 12 грудня у Рейк’явіку. Цього року відбір European Film Awards вперше проходить у два етапи. Наразі у лонг-лісті 32 претенденти. Фінальний список номінантів оголосять 7 листопада на Фестивалі європейського кіно в Севільї.

«Потрапляння до шорт-ліста або номінації на премію Європейської кіноакадемії дасть нам можливість ще раз нагадати всьому світу про крихкий мир, у котрому ми всі живемо. Про те, що, не зупинивши агресора сьогодні, завтра може не настати», — коментує Валентин Васянович.

«Атлантида» Валентина Васяновича

Світова прем’єра «Атлантиди» відбулася на Венеційському кінофестивалі у секції «Горизонти». Там фільм здобув історичну для України перемогу. Пізніше картина отримала спеціальну відзнаку журі на Токійському міжнародному кінофестивалі, брала участь у кінофестивалі у Торонто та ще 60-и кіноподіях.

Фільм «Атлантида» («Atlantis») Валентина Васяновича розповідає про майбутню перемогу України над Росією. Події стрічки відбуваються у 2025-у році. З моменту закінчення війни пройшов рік. Територія Донбасу визнана непридатною для проживання, а навколишнє середовище настільки спустошене, що зміни здаються неможливими. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.

Дивіться офіційний тизер фільму «Атлантида»: відео

Усі ролі у фільмі зіграли непрофесійні актори. Виконавці — колишній розвідник, волонтер благодійного фонду «Повернись живим» Андрій Римарук, парамедик Людмила Білека і доброволець Василь Антоняк. Знімання фільму проходило у Маріуполі та Києві.

Продюсерами стрічки виступають Володимир Яценко («Додому», «Дике поле») та Ія Мислицька («Плем’я», «Присмерк»), міжнародною промоцією займається бельгійська компанія Best Friend Forever. Виробництво фільму здійснила «Студія Гармата фільм».

Кінопроєкт «Атлантида» Валентина Васяновича став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно і отримав державну фінансову підтримку. Прокатник стрічки — кінокомпанія Arthouse Traffic.

Українсько-чесько-словацько-польський фільм “Пофарбоване пташеня” («The Painted Bird») Вацлава Маргоула є екранізацією однойменної книги польсько-американського письменника Єжи Косинського, що була перекладена більш ніж 30-ма мовами й стала світовим бестселером.

Минулого року стрічка “Пофарбоване пташеня”, що була висунута національним претендентом від Чехії, увійшла до короткого списку претендентів на кінопремію “Оскар”.

Пофарбоване пташеня" Вацлава Маргоула

За сюжетом, єврейська пара, намагаючись захистити свою дитину від геноциду, відправляє сина до родичів у сільську місцевість десь у Східній Європі. Обставини змушують хлопчика відправитися у подорож диким і ворожим світом, що керується тільки місцевими правилами, забобонами і віруваннями.

Дивіться офіційний український трейлер «Пофарбоване пташеня»: відео

Автором сценарію та режисером стрічки є Вацлав Маргоул, українські продюсери – Ігор Савиченко, Володимир Філіппов, Алла Овсяннікова, Андрій Суярко.

Ролі у фільмі виконали багато відомих акторів та світових зірок, серед яких Удо Кір, Джуліан Сендз, Баррі Пеппер, Гарві Кейтель та Стеллан Скарскард. Також у стрічці знялися Алла Соколова, Ніна Шуневич та Остап Дзядек з України та ряд акторів з інших країн.

Кінопроєкт цього фільму став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно. Розмір державної підтримки — 9,5 млн грн. Загальна вартість виробництва фільму — 173,6 млн грн.

Фільм режисера Вацлава Маргоула вийде в кінопрокат України восени цього року.

Нагадаємо, Європейський кіноприз присуджується з 1988 року та є європейським аналогом «Оскара». Торік у довгий список European Film Awards потрапив фільм «Додому» Нарімана Алієва.

Читайте також –

Фільм “Не все буде добре” взяв нагороду FIPRESCI Award в Румунії