fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

фільм Де ти Адаме

За крок до вічності: фільм “Де ти, Адаме?” вийде в прокат 3 вересня

1 108

Документальний фільм “Де ти, Адаме?” про життя ченців найдревнішого монастиря Святої Гори Афон в Греції з’явиться на великих екранах вже на початку осені.

З 3 вересня стрічку, що занурить глядача у віддалене від мирської суєти та цивілізації, усамітнене чернече життя в стародавньому монастирі Дохіар, можна буде переглянути у кінотеатрі “Жовтень”, – повідомляє Cut Insight. – 10 вересня відбудуться спеціальні покази у кінотеатрах мережі “Планета кіно” у Києві, Львові, Одесі, Харкові, Сумах та Дніпрі.

“Ідею фільму запропоновав мій друг, протодиякон Олександр Плиска, котрий впродовж десяти років проводив три місяці у монастирі Дохіар, де цілком поділяв з браттям їхнє життя. Цим було поступово збудовано підґрунтя для проникнення “за лаштунки”, зйомок і представлення публіці унікального способу життя ченців та атмосфери обителі зсередини.” – розповів режисер картини Олександр Запорощенко.

фільм де ти адаме

Сюжет кінокартини розгортається у стародавньому монастирі Дохіар, що стоїть на Святій Горі Афон, на південно-західному узбережжі півострова Афон, що омивається водами Егейського моря. Стрічка делікатно відхиляє завісу, яка зазвичай приховує чернече життя на Афоні, особисті радості, сподівання та слабкості кожного монаха. Завдяки цьому ченці постають перед глядачем у всій їхній живій, теплій самобутності.

Ключової постаттю фільму є старець монастиря, ігумен Григорій (Зуміс), нині покійний. Його багаторічний досвід пастирського служіння збагатив його глибоким і проникливим розумінням ввірених його піклуванню душ, із їхнім непозбувним прагненням відновитися до стану, властивого Адаму до гріхопадіння.

фільм де ти адаме

Дивіться офіційний український трейлер до стрічки  “Де ти, Адаме?”: відео

По темі: “Де ти, Адаме?”: в Україні вийде фільм про будні стародавнього монастиря в Греції

Особливості створення картини посприяли повному зануренню глядачів у події фільму, бо крім того, що всі персонажі є реальними, продюсер стрічки — диякон Олександр Плиска, протягом 10-и років щорічно проводив у монастирі Дохіар чверть року. Там він жив пліч-о-пліч з монахами, поділяючи з ними побут, труд і молитву. Саме ця обставина дала можливість показати зазвичай приховане, але насичене життя братії монастиря Святої Гори Афон зсередини, передати його неповторну атмосферу.

фільм де ти адаме

фільм де ти адаме

У 2019 році документальний фільм “Де ти, Адаме?” отримав Гран-прі Міжнародного фестивалю православного кіно “Покров” у Києві. Сценарист та оператор-постановник стрічки — Олександр Запорощенко, композитор — Святослав Луньов, звукорежисер — Олександр Пустарнаков, корекція кольорів — Марина Ткаченко.

Оригінальна мова стрічки — грецька з українськими субтитрами. Переклад: Монах Мартірій (Кухкюнен), Володимир Теліженко, Монах Авель (Щулькін), Черниця Нектарія (Мак Лі). Дистриб’ютор фільму в Україні — Must See Movie.

фільм Де ти Адаме

Читайте також

Нова дата: фільм “Вусатий фанк” про українську музику 70-х вийде 8 вересня