fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Робер Оссейн

Жоффрей із “Анжеліки” (Робер Оссейн) отримає нагороду на українському кінофестивалі

408

Французький актор Робер Оссейн, відомий роллю Жоффрея де Пейрака в серії фільмів “Анжеліка”, отримає почесну нагороду “Золотий Скіфський олень” за внесок у світове кіномистецтво від 49-го КМКФ “Молодість”.

Як повідомляє пресслужба кінофестивалю, починаючи з 1990-х, Київський міжнародний кінофестиваль “Молодість” має традицію нагороджувати митців світового кіномистецтва. Цього року на кінофестивалі нагороду вручать видатному актору театру та кіно, режисеру, продюсеру і письменнику Роберу Оссейну, якого глядач пам’ятає за роллю Жоффрея де Пейрака в п’яти французьких історико-авантюрних фільмах про Анжеліку.

“За своє життя він встиг зіграти понад 100 ролей у театрі та кіно. Нам дуже приємно, що ім’я Оссейна пов’язане з Києвом, його мати Анна Міневська зростала та навчалася в Києві”, — прокоментував художній керівник КМКФ “Молодість” Андрій Халпахчі.

Робер Оссейн

Робер Оссейн народився 30 грудня 1927 року в Парижі. Виріс майбутній актор і режисер у родині музикантів. У 15-річному віці Робер почав займатися в театральному гуртку. Пізніше виступав в паризькому “театрі жахів”, де також ставив вистави.

У 1954 році Робер Оссейн дебютував у фільмі “Набережна блондинок” Поля Кадеака. Широку славу здобув завдяки ролям у фільмах про Анжеліку. З 1970 по 1979 роки він очолював Національний Народний театр у Реймсі, потім в Парижі в Палаці спорту ставив епопеї з величезними масовками: “Дантон і Робесп’єр” та “Людина на ім’я Ісус”.

Серед нагород актора – Орден “За заслуги”, звання Кавалера, Офіцера та Командора Ордену Почесного легіону Франції та Командор Ордену Культури Монако. Робер Оссейн є автором мемуарів “Сліпий вартовий” і “Кочівники без племен”.

Нагадаємо, КМКФ “Молодість” відбудеться 22 – 30 серпня в онлайн та офлайн форматах. Серед більш ніж 150 стрічок з різних країн світу (повну програму кінофестивалю можна переглянути за посиланням) на фестивалі представлять нову роботу Романа Балаяна “Ми є поруч”, фільми Сергія Буковського “В. Сильвестров”, Олександра Ковша “Вусатий фанк”, В’ячеслава Криштофовича “Передчуття”, Корнія Грицюка “Поїзд Київ – Війна”, Сипрієна Клемана-Дельмаса та Ігоря Косенко “Хлопець війни”, Сашка Протяга “Життя поза резюме”, Яреми Малащука та Романа Хімея “Зарваниця”, а також Владислава Васильченка “Херсонщина на вулкані” та інші.

Головною локацією фестивалю стане кінотеатр “Жовтень”, в якому показуватимуть конкурсну та позаконкурсну програми, а також українські прем’єри. У “Будинку кіно” пройде серія фестивальних показів. Також під Аркою Дружби народів пройде Церемонія відкриття та нагородження, покази фільмів дитячої програми “Molodist Teen Sсreen”, окремі українські прем’єри та спеціальні події, серед яких показ стрічки Станіслава Капралова “Let it snow” спільного виробництва США, України та Іспанії.

Читайте також

Фільми “Вусатий фанк” і “Let It Snow” з Іванною Сахно покажуть на кінофестивалі “Молодість”