fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Роксолана врятує світ! Анімаград розкриває секрети створення свого третього мультфільму

333

“Роксолана” буде третім повнометражним мультфільмом української кіностудії Animagrad після “Викраденої принцеси” і “Мавки”, і розповість про легендарну українську дівчину, яка повинна зупинити світову війну і допомогти турецькому султану врятувати його власне життя.

В процесі роботи команда проекту ретельно вивчає історичні та культурні матеріали, надбання мистецтва, легенди та фольклор як України і Турції, так і Сходу в цілому, проводить зустрічі з експертами — все це заради натхнення, аби створити свій власний чарівний світ.

Так, нещодавно відбулася зустріч з письменницею та кандидатом мистецтвознавства Олександрою Шутко. Авторка видала декілька книг про видатних українок, які вплинули на Османську імперію, а також досліджує документи про життя Роксолани та історичний контекст Турції тих часів.

“Олександра, як експерт, допомогла нам врахувати певні особливості мусульманської культури того періоду, консультувала нас по локаціях, специфіці соціальної взаємодії людей в Османській імперії і тонкощах стосунків Роксолани та Сулеймана”, — поділився Олег Маламуж, режисер анімаційного фільму.

Стрічка продовжує лінійку анімаційних фільмів студії, що засновані на сильних жіночих образах з культурного й історичного спадку України та які формують новий образ нашої країни.

Продюсерка Анна Єлісєєва розкриває перші деталі про головну героїню:

“У мультфільмі юна Роксолана не буде схожа на свій історичний прототип, скоріше на флер легенд про нього. В основі образу стоятимуть такі риси характеру, як сміливість, рішучість і вміння захистити себе. Як кажуть наші західні колеги, це все про girl power”.

Творці підкреслюють, що їх “Роксолана” не буде історичною картиною, а повідає про пригоди знаменитої героїні в казковому ключі.

Також Єлісєєва розповіла, чим “Роксолана” відрізнятиметься від “Викраденої принцеси”:

“Мультфільм буде дуже веселим, сповненим екшену, магії та пригод. Основною відмінністю Роксолани від “Викраденої принцеси” буде більша гротескність образів та анімації, сміливість та радикальність ідей. Досвід, якого ми набуваємо під час роботи над усіма нашими проектами, надзвичайно допомагає нам в роботі”.

Ірина Костюк, яка є продюсеркою картини, відзначає: “Це не історичне кіно. Наша стрічка – це чарівна, казкова версія знайомства легендарної пари, де ми покажемо, чому вони змогли стати надзвичайною “power couple”, котра розірвала шаблони та увійшла у легенди своїх народів. Основними лейтмотивами історії є цілеспрямованість та відсутність сегментації справ на чоловічі та жіночі, тому ми й обрали слоганом фільму вираз МРІЙ, АЛЕ ДІЙ“.

Проект фільму вже був презентований для широкого загалу на фестивалі популярної культури Comic Con та окремо для бізнес-аудиторії, де був тепло прийнятий глядачами.

Наразі вже готовий сценарій фільму, створені концепт-арти та 3D-моделі персонажів, ведеться робота над створенням локацій, паралельно відбуваються читки з акторами та готується технічний аніматік.

В рамках підготовки креативна група відвідала Стамбул. “В першу чергу вразили масштаби міста, його логічність, велич та своєрідний аскетизм. До виїзду туди я очікував побачити кольорову східну вишуканість, а усе виявилось дуже стримано, збалансовано і красиво. Глибина культури відчувається в усьому — архітектурі, елементах декору, побутових дрібницях і темпоритмі самого міста. А ще там величезна кількість котів! Навіть коли чув раніше, що Стамбул — місто котів, уявити не міг що їх там настільки багато і що вони там буквально всюди. Попереду у нас дуже багато роботи над нашою майбутньою картиною”, — прокоментував арт-директор студії Крістіан Коскінін, “Коти недарма справили таке величезне враження на команду, у фільмі на глядачів чекатиме несподіваний сюжетний поворот, з ними пов’язаний” — додає Анна Єлісєєва.

Прем’єра “Роксолани” очікується в 2021 році, а поки ми з нетерпінням чекаємо реліз другого мультфільму Animagrad “Мавка”, який відбудеться у 2020 році.

Довідка
Анімаційний фільм київської студії Анімаград допущено до участі у другому етапі  дванадцятого конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно. Раніше проект вже успішно пройшов конкурс та отримав підтримку від Міністерства культури України.

Режисер: Олег Маламуж

Продюсери: Єгор Олєсов, Ірина Костюк, Анна Єлісєєва

Сценарист: Ярослав Войцешек

Арт-директор: Крістіан Коскінін

Жанр: фентезі, комедія, пригоди

Виробництво: Анімаград

Синопсис: Юна українка Роксолана, рятуючи своїх односельчанок від полону, сама потрапляє до Стамбула, в гарем султана Сулеймана. Між дівчиною і султаном з першого погляду виникає ненависть. Але, ще до заходу сонця, вони все ж таки вирушають разом у магічну подорож, щоби врятувати Сулеймана від дії чаклунського обряду, а світ – від глобальної війни.

Ми будемо тримати вас в курсі роботи над проектом, тому стежте за новинами!

Джерело: kinofilms.ua