fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Шлях поколінь

1 220

шлях поколіньЖанр: Воєнний, Історичний, Драма

Країна: Україна

Виробник: Ухман і Компанія

Дистриб’ютор: UFD Independent Films

Сценаристи: Михайло Ухман, Володимир Сидько

Режисер: Володимир Сидько

Продюсер: Михайло Ухман

Оператор: Олександр Навроцький

Режисер монтажу: Сергій Клепач

Звукорежисер: Сергій Прокопенко

Композитор: Іван Оглоблін

Бюджет: ₴ 1 500 000

Прокат в Україні: 12 жовтня 2023 року

В ролях: Лариса Руснак, Володимир Ніколаєнко, Олексій Паламаренко, Назар Борушок, а також реальні українські спецслужбовці, бійці спецпідрозділів та військовослужбовці ЗСУ

У фільмі «Шлях поколінь» (2021) йдеться про боротьбу УПА у Другій світовій війні та боротьбу українських збройних Сил проти російських загарбників сьогодні.

Події стрічки “Шлях поколінь” відбуваються у 2014 році. За сюжетом, молодий програміст Назар, який не бажає воювати, разом зі своєю дівчиною мандрує країною і зупиняється перепочити в одному лісі. У сні до нього приходить український воїн з минулого, який воював в цьому місці, проти різних ворогів. Між ними відбувається непроста розмова, яка закидає нашого героя в теж саме минуле і назавжди змінює майбутнє хлопця, де його чекає бій з підлим і сильним ворогом. Проте, спочатку Назар змушений перемогти самого себе і зробити вибір: вагітна дружина, яка кохає його, чи країна, яка охоплена полум’ям війни.

Цікаві факти:

  • Режисер фільму Михайло Ухман знає про війну безпосередньо. Він був добровольцем, воював у Мар’їнці та Пісках на Донеччині. Там у Михайла виникла ідея його першого фільму про кіборгів “Трохи нижче неба” (вийшов на екрани у 2021-му) та стрічки “Шлях поколінь”, яка виходить у прокат у жовтні 2023-го.
  • Ідея фільму виникла у режисера у 2018 році, коли Михайло під час візиту на Волинь познайомився з Ганною Абрамчук (позивний «Зелена»), колишньою зв’язковою легендарного командира УПА-Північ Клима Савура. Абрамчук розповіла про виконання свого спецзавдання, коли її сусід здав її російській таємній поліції. 16-річну на той час Абрамчук катували, ґвалтували та зрештою відправили в ГУЛАГ. Іншим героєм фільму, чий реальний досвід надихнув на створення фільму, є Степан Петраш – солдат УПА, який пережив десять років ув’язнення в таборі на півночі Росії після того, як потрапив у російський полон. Петраш розповів, як УПА воювала проти німецьких і радянських загарбників.
  • Деякі сцени стрічки знімали на Волині, де зароджувався спротив УПА, інші були зняті на Донбасі поблизу міста Волноваха, зруйнованого російською армією. Також фільмування відбувалося в славетному місті Києві. Достовірність була важливою для творців, тому у фільмі використали реальну тактику бою та зброю, яку українські війська використовували проти росіян.
  • Фільм “Шлях поколінь”, виробництва “Ухман і Компанія”, знімався у 2020 році в Донецькій області всього в 20-ти кілометрах від тимчасово окупованого Донецька на окремих бойових позиціях наших захисників. Частина зйомок відбувалась у Києві та на Волині.
  • Ролі у фільмі виконали Володимир Ніколаєнко, Лариса Руснак, Назар Борушок, Олексій Паламаренко, Світлана Матвіїшин та інші. Крім професійних акторів, у стрічці знялись військові, які на момент фільмування виконували бойові дії. Також у фільмі глядачі побачать справжню військову техніку і зброю.
  • Саундтреком до фільму стала пісня у виконанні гурту “Козак Систем”.
  • За півтора року кінострічку побачили жителі Канади, США, Великобританії, Королівства Іспанії та інших країн. Завдяки благодійним показам, вдалося зібрати більше – півтори мільйони гривень і придбати: автомобілі, дрони, засоби спостереження для наших захисників.

Читайте новини фільму:

Фільм «Шлях поколінь» на реальних подіях вийде в кінотеатрах України

“Шлях поколінь”: на Волині знімають фільм про зв’язкову УПА