fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Платформа Сінематографіст організувала зустріч кіноспільноти з Анною Мачух та Пилипом Іллєнко

295

29 лютого відбувся кіносніданок з відомими представниками української кіноіндустрії. 50 гостей, що починають свій шлях до великого кіно, отримали можливість задати питання та почути відповіді на них від спеціалістів.

Директорка Української Кіноакадемії, засновниця платформи DzygaMDB та директорка кіноринку ОМКФ 2017-2018 років Анна Мачух поділилася своїми поглядами на те, як розвивається українське кіно, розповіла про платформу DzygaMDB і дала поради щодо того, як потрапити на фестивалі.

З’ясувалося, що більшість стрічок не потрапляє до програми саме через неуважність під час заповнення інформації щодо фільму: “Заявки заповнюються в останню годину, не повністю вся інформація і, хоча, вказується, що необхідно заповнювати англійською, заявки надходять російською, українською та іншими мовами.”

Про тенденції, що простежуються в українському кіно розповів Пилип Іллєнко, голова Держкіно у 2014-2019 роках. Він звернув увагу на те, що розвиток кінематографу пов’язаний з загальним розвитком економіки в країні. “Переконати інвестора вкласти гроші в український фільм майже неможливо… мало збирають не українські фільми в прокаті, а взагалі усі фільми збирають небагато, – зазначив він.”

Також обидва спікери відмітили, що на відміну від світової тенденції заманювати у кіно зірками – в Україні таких прикладів небагато. В основному ідуть на зірок музичної індустрії.

Кліпмейкер Діма Маніфест поділився враженням від відвідування заходу: “Я отримав потрібну інформацію, яку неможливо отримати в інтернеті”, – сказав він.

Інформаційним партнером заходу виступив проєкт “Нове українське кіно”.

Платформа Сінематографіст планує продовжувати подібну практику кіносніданків. Найближчі анонси будуть опубліковані на нашому на сайті.