fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Українське кіно бере участь у 35-му МКФ У Варшаві

328

На 35-му МКФ у Варшаві, який триває з 11 по 20 жовтня 2019 року, українські фільми беруть участь у низці програм.

У Міжнародному конкурсі фестивалю змагається драма Тимура Ящена “U311 Черкаси” (Україна, Польща), яка оповідає реальну історію команди українського корабля “Черкаси” під час анексії Криму. У Варшаві відбудеться міжнародна прем’єра стрічки.

У паралельному конкурсі 1-2 (Competition 1-2), в якому беруть участь дебютні та другі фільми режисерів, представлено українсько-швейцарську копродукцію “Забуті” Дарії Онищенко. На фестивалі відбудеться світова прем’єра стрічки, героїня якої мешкає в окупованому Луганську.

В рамках спеціальних показів 35-го МКФ у Варшаві заплановано східноєвропейські прем’єри стрічок “Атлантида” Валентина Васяновича та “Пофарбоване пташеня” Вацлава Маргоула (Чехія, Словаччина, Україна).

У секції “Відкриття” (Discoveries) відбудеться східноєвропейська прем’єра драми “Невидиме” Ігнаса Іонінаса (Україна, Литва, Латвія).

Крім того, у Міжнародному конкурсі бере участь турецька стрічка “Омар і ми” української режисерки Марини Ер Горбач і Мехмета Багадира Ера. У Варшаві відбудеться світова прем’єра фільму.

Також членом журі Конкурсу короткометражних фільмів 35-го МКФ у Варшаві став український режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук. Його короткий метр “Штангіст” переміг на МКФ у Варшаві минулого року.

 

Джерело: БУК