fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Відомі українські твори, що екранізували

104

Далеко не кожен твір відзначається того, аби його екранізували. При цьому одні фільми стають усталеною класикою як у друкованому виданні, так і кінематографі, інші ж дають зрозуміти глядачеві, що краще старий перевірений спосіб – прочитати першоджерело. Спеціально для вас зробили добірку творів, де можна сказати, що художня література прекрасна у всіх своїх проявах.

Тарас Бульба

Ця повість практично рекордсмен серед книжкових екранізацій, яка була зафіксована на відео, а також музичних творів, театральних постановок, опери, балету, комп’ютерних ігор. Твір, написаний Гоголем, став надзвичайно популярним через важливий історичний контекст, виразний опис, захопливий героїчний сюжет і філософську глибину, що охоплює всі важливі теми в житті кожного.

Чорна рада

Цей історичний роман привабливий яскравим описом подій, котрі відбувалися в Україні у 1663 році. Книга «Чорна рада» відображає прагнення українців до свободи та самосвідомості, захисту своєї культури, духовності, традицій. Пантелеймон Куліш показує важке життя людей, різні аспекти людської натури, порушує важливі теми – конфлікти, кохання, страхи, боротьбу між поганим та добрим. Характерно описує персонажів та епічні битви. Тож не дивно, твір отримав кіножиття у 2002 році.

Захар Беркут

Повість була екранізована кілька разів й відзначилася на безлічі міжнародних нагород. Витвір Івана Франка захопить читача детальним описом карпатських красот, видовищністю і виразністю, приголомшливим сюжетом. Нині книжка вважається національною культурною спадщиною художньої літератури світового масштабу, а фільм притягнув до екрана мільйони глядачів.

Записки кирпатого Мефістофеля

Книжка належить до «експериментальної» творчості Володимира Винниченка. Головні особливості твору: розкриття проблем культури того часу, багатогранність сюжету і переплетення жанрів, найбільша інтелектуальна глибина.

І будуть люди

Велика епопея, що описує десятиліття після окупації російською радянщиною українських земель. Роман став значущим явищем, яке привернуло до себе увагу своєю не награною гостротою, чесністю, порушенням важливих питань. Твір обов’язково залишить глибоке враження на читача щирістю, душевністю, глибиною персонажів, правдивістю і соціальною значущістю. Як й книга «Чорна рада» він став символом української та національної сили в боротьбі за гідність, права та свободу.

Лісова пісня

Не просто стандартна екранізація твору найвидатнішої поетеси всіх часів Лесі Українки, а цілий унікальний сучасний проєкт. Уже в перший тиждень перегляду мультфільму, створеного на основі драми-феєрії, відео було визнано найкасовішим за всю історію українського кінематографа. Завдяки такій небувалій популярності наша «Мавка» зацікавила увесь світ і лише з початку прокату отримала права на показ у 80 країнах світу.