fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Давид Черкаський

У Будинку кіно відбудеться вечір пам’яті та показ фільму “Зірка Давида Черкаського”

137

Зірка, яка завжди з нами: 9 жовтня о 16:00 в осередку Кіноспільнота в Будинку кіно – Давид Черкаський та його друзі. Спогади та перегляд фільму “Зірка Давида Черкаського” до 90-річчя з дня народження видатного мультиплікатора.

Як повідомив колектив осередку Кіноспільнота в Будинку кіно, до дня народження видатного українського режисера-аніматора Давида Черкаського влаштовується вечір пам’яті. Хоча, як стверджують організатори, веселому, талановитому, енергійному «Яничу», как його називали, більше би сподобалося слово «вечірка».

23 серпня цього року йому б виповнилося 90 років і це була б шалена вечірка, на якій би зібрався величезний натовп друзів та шанувальників. 9 жовтня о 16-00 відбудеться зустріч у його улюбленому Будинку кіно, де досі, коли сідають за перший біля стійки столик у кафе, кажуть – за «його» столик.

Більше про подію на Фейсбуці за посиланням

Зірка Давида Черкаського

Давид Черкаський – творець улюблених анімаційних мультсеріалів “Пригоди капітана Врунгеля”, “Доктор Айболіт”, “Острів скарбів”, але шанувальники знають і про його менш відомі широкому загалу філософські стрічки. Режисер-аніматор Черкаський був першим у Радянському Союзі, хто поєднав мультиплікацію з кінематографом та значно вплинув на всі наступні покоління аніматорів.

“Цей унікальний режисер не мав диплому художника, але відчував все настільки професійно, що надихав інших професіоналів. Так, він втягнув у анімацію відомого мультфільмами про козаків Володимира Дахна, а відомі аніматори Олександр Татарський, Ігор Ковальов, Наталія Марченкова, Ірина Смирнова та багато інших вважають його своїм вчителем. Другим батьком вважає його актор Віктор Андрієнко. Він і буде ведучим цього неймовірного вечора. У нього в гостях побувають… Втім, не будемо розкривати секрети. Приходьте та все побачите”, – діляться члени Кіноспільноти.

Після спогадів друзів пропонується до перегляду документальний фільм про Майстра – «Зірка Давида Черкаського» режиссера Сергія Волкова, а після фільму – обговорення побачененого.

Нагадаємо, робота над картиною розпочалася у 2018-му році, ще за життя Давида Яновича. Тоді кінопроєкт режисера та автора сценарію Сергія Волкова з робочою назвою “Давид – свято довжиною в життя” став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно.

Документальний фільм з елементами анімації розповідає про творчий шлях видатного режисера-мультиплікатора Давида Черкаського, на роботах якого виросло декілька поколінь. Фільм вийшов на великі екрани у листопаді 2020 року. Дистриб’ютором стала компанія Kinolife Distribution.

Читайте також

Дату перенесено: воєнна драма “Обмін” вийде в кіно з 1 грудня