fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

140 децибелів тиші

“140 децибелів тиші”: вийшов тизер фільму за книгою Андрія Бачинського

854

Дивіться тизер майбутньої соціальної драми “140 децибелів тиші” — екранізації повісті Андрія Бачинського, визнаної кращою дитячою книгою 2015 року за версією ВВС Україна.

В центрі сюжету історія талановитого підлітка-музиканта, який під час автокатастрофи втрачає всю сім’ю, а також слух і здатність розмовляти, та його подальший шлях в пристосуванні до нових умов.

“Якщо коротко сказати, (фільм — ред.) про те, як людина, потрапивши не в своє середовище, не падає вниз, а знаходить шлях нагору”, — пояснив режисер картини Роман Синчук в інтерв’ю Радіо Культура.

“Це про дітей в дорослому світі і про дітей, які особливі”, — додала продюсерка Олена Борозенець.

Ідея екранізації соціального трилера українського письменника Андрія Бачинського належить режисерові стрічки Роману Синчуку. Кіномитець розповів, що довго шукав матеріал, який можна було б екранізувати, і не планував, що це буде дитяче кіно. Але цей за своєю історією та драматургією виявився достатньо сильним і у той же час не дуже складним за реалізацією. Крім того, дитячого кіно в Україні досить мало.

У 2015 році книга отримала відзнаку літературної премії “Книга року ВВС” у номінації “Дитяча книга року ВВС”. Прототипами героїв книжки стали діти з калуських інтернатів.

“Там частина подій, що відбуваються в книзі, були в Калуші. Там є реальний дитячий будинок, там є в нас персонаж дівчинка Яринка — по суті це реальна історія, з хлопчиком-піаністом там частково”, — розповів режисер.

140 децибелів тиші

140 децибелів тиші

Акторський склад фільму: Дем`ян Шиян, Евеліна Соловйова, Марія Ежгун, Наталія Васько, Василь Баша, Сергій Ладесов
Костянтин Костишин, Анна Тамбова, Василь Стьопкін.

Хоча книга “140 децибелів тиші” дитяча, фільм буде для широкого загалу. За словами Романа Синчука, там є чого повчитись і дорослим, і дітям.

Перший етап роботи над проєктом, що передбачав розробку сценарію, зйомку тизера та підготовку презентаційного пакету для подальшої екранізації, відбувся за підтримки Українського культурного фонду.

“Попереду ще багато роботи, пітчинги, пошуки коштів — але в нас чудова команда, гарний матеріал і велике бажання робити справжнє кіно”, — зазначив режисер картини Роман Синчук.

Над стрічкою працюють: оператор-постановник — Сашко Рощин, сценарист — автор книги Андрій Бачинський та Вадим Шинкарьов, композитор — Роман Рєпка, звукорежисер — Денис Петров, художник-постановник — Олексій Левченко, художник по костюмах — Тетяна Ходоровська. Продюсерка фільму — Олена Бородянець.

140 децибелів тиші

Читайте також:

7 нових екранізацій книжок, які вже можна подивитися онлайн