fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Батьківщина в телевізорі: 5 іноземних фільмів з «привітом» з України

349

Як же приємно побачити знайомі місця або почути рідну мову в іноземних фільмах! Завдяки кіношним «привітам» з України з’являється неймовірне відчуття своєрідної причетності до європейського або голлівудського кінематографа. Дивитися телевізор в рази приємніше, знаючи, що рано чи пізно на екрані з’явиться щось, що нагадає про батьківщину.

Нижче представлено підбірку кінофільмів, у яких є герої, місця або діалоги, пов’язані з Україною.

«Спіймати» фільми з підбірки в ефірі дуже складно, тому для перегляду краще обрати телек з доступом до інтернету. Купити такий телевізор LG можна у магазині https://www.moyo.ua/foto_video/tv_audio/lcd_tv/lg/.

«Тенет»

Фільм Кристофера Нолана «Тенет», відомий також під російськомовною назвою «Довод», став одним з найобговорюваніших медіапродуктів 2020 року. Критики високо оцінили кінематографічну головоломку, зняту у форматі інверсії.

Головні ролі у роботі Нолана виконують:

  • футболіст і актор Джон Девід Вашингтон;
  • той самий Едвард із «Сутінок» — Роберт Паттінсон;
  • актор, режисер і сценарист Мартін Донован;
  • російський актор Юрій Колокольніков.

Для українських глядачів приємним відкриттям стало те, що всі події кінофільму розпочинаються в Україні, а точніше — в Національній опері в Києві. Саме тут головний герой бере участь у провальній спецоперації та робить кроки, важливі для подальшої історії.

Описувати сюжет «Тенета» немає сенсу — розгорнутий переказ сценарію тільки плутає глядачів. Це той випадок, коли краще один раз побачити, ніж сто разів прочитати рецензію. У фільмі є кілька україномовних реплік. Тож, рідну мову можна почути навіть дивлячись «Тенет» без дубляжу.

Дивитися «Тенет» краще по телевізору з великим екраном, інакше можна проґавити важливі моменти. Наприклад, для перегляду підійде будь-який доступний тут https://www.moyo.ua/foto_video/tv_audio/lcd_tv/65/ телевізор 65 дюймів.

«Розплата»

Трилер «Розплата» (у дослівному перекладі — «Борг») знятий у 2010 році, також розповідає про події, пов’язані з Україною. До того, найдраматичніші моменти кінофільму відбуваються саме на її території — під Вінницею.

В центрі сюжету — три агенти спецслужби «Моссад». Спільно вони викрадають і вбивають нацистського злочинця. Але на цьому історія тільки починається, оскільки через багато років цей самий злочинець нібито виявляється живим і нагадує про своє існування. Одному з агентів доводиться повернутися до роботи, щоб закінчити розпочате і виправити помилки минулого.

«Обговоренню не підлягає»

«Обговоренню не підлягає» (також фігурує в мережі під назвою «Незаперечний») — це не один фільм, а ціла франшиза. У кожній її частині так чи інакше згадується Україна. Зумовлено це тим, що культовий герой франшизи Юрій Бойко — українець за походженням.

Це цікаво: деякі глядачі помилково вважали Юрія Бойко росіянином, але сам актор, який виконував його роль, спростував цю теорію. В одному з інтерв’ю він розповів, що родом з Києва.

Бокс, великі гроші та нескінченні інтриги — саме так лаконічно можна описати сюжет. Щоб дізнатися більше, варто витратити кілька годин на перегляд й бажано на великому екрані, представленого на сайті https://www.moyo.ua/foto_video/tv_audio/lcd_tv/55/ телевізора на 55 дюймів.

«Скрипаль на даху»

Оскароносний мюзикл «Скрипаль на даху» розповідає про події, які відбуваються на території України. Головні герої музичного фільму — єврейська сім’я Тев’є. Голова сім’ї бажає своїм дітям найкращого, тому прагне вдало видати власних доньок заміж. Щоб досягти бажаного результату, він навіть залучає до справи місцеву сваху. Але все летить шкереберть, адже жодна сваха не може протистояти справжньому коханню.

Втім, любов та розрахунок — це не єдина проблема, порушена у фільмі. Сюжет також зачіпає питання еміграції та демонструє глибокий філософський аналіз людських стосунків.

У «Скрипаля на даху» аж чотири премії Оскар:

  1. за найкращу екранізацію,
  2. кращу операторську роботу,
  3. кращий звук,
  4. кращу музику.

Також у «арсеналі» музичної кінострічки є «Золотий Глобус».

«Легенда про піаніста»

Навіть тим глядачам, які вже бачили цей фільм, варто подивитися його ще раз. Уважний перегляд дозволить впізнати в кадрі колоритні місця Одеси. «Родзинку» картині додає ще й той факт, що реквізит для неї знімальна група отримала завдяки українським музеям.

Головний герой фільму — хлопець з дивним ім’ям і винятковою життєвою історією. Його звуть «Тисяча дев’ятисотий» і доленосним для нього став торговий ящик від лимонів. Саме тут його знайшли члени екіпажу лайнера «Вірджинія».

«Тисяча дев’ятисотий» стає найталановитішим музикантом і отримує можливість змінити себе і світ навколо. Щоправда, для цього варто наважитися на складний і відповідальний крок.

Звичайно, на цьому список фільмів, які мають прямий або опосередкований зв’язок з Україною, не закінчується. Україну, а також українську творчість або літературу згадують навіть в анімаційному кіно. Наприклад, у картині «Труп нареченої» саме українське закляття допомагає головному героєві втекти із потойбічного світу.