fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Пекельна Хоругва

«Золота Дзиґа 2021»: Премію глядацьких симпатій отримав фільм «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке»

494

Лауреатом «Премії глядацьких симпатій» в межах П’ятої національної кінопремії «Золота Дзиґа» став фільм «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» режисера Михайла Кострова.

Про це повідомляє Українська Кіноакадемія. Всього на “Премію глядацьких симпатій” претендувало 26 фільмів, що стало рекордною кількістю номінантів на цю нагороду в історії Кінопремії “Золота Дзиґа”.

“Цьогоріч ми побачили, що глядачі не просто готові дивитися українське кіно. Вони вболівають за нього, пишаються ним та радіють перемогам. Це і є підтвердженням того, що кіно завжди знайде свого глядача, навіть у непрості для індустрії часи”, – зазначила виконавча директорка Української кіноакадемії Анна Мачух.

Переможця у номінації “Премія глядацьких симпатій” обирали глядачі. Впродовж місяця на сайті segodnya.ua тривало онлайн-голосування за найкращий фільм. Переможцем стала стрічка, яка набрала найбільшу кількість голосів.

За темою: «Золота Дзиґа» 2021: оголошено список номінантів V Національної кінопремії

«Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» режисера Михайла Кострова – це фільм для всієї родини про рай і пекло, добро і зло, про козаків та нечисту силу. В основі стрічки лежить книжка “Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги й козацький рід” найвідомішого казкаря України Сашка Лірника.

Фільм відправляє глядача у часи відважних козаків із Запорозької Січі. Їхні подвиги давно не дають спокою підступному Чорту, і він вирішує укласти парі зі Святим Петром. Якщо йому вдасться підкорити і утримати до Різдва найбільш хороброго козака Семена, він зможе знищити весь козацький рід. Але Семен так просто не здається, а чари Чорта на нього зовсім не діють.

В картині грають: Костянтин Лінартович, Григорій Бакланов, Леся Самаєва, Олександр Пожарський, Володимир Задніпровський, Діана Розовлян, Арам Арзуманян, Сталіна Логошняк, Олександр Логінов, Даниіл Каменський, Артур Новіков, Вікторія Ізюмська, Марк Терещенко, Дмитро Зіневич.

Режисером фільму є Михайло Костров, сценарій картини написаний Сашком Лірником (Олександром Власюком), продюсер картини – Євгеній Д’яченко (ТОВ “Кінокомпанія 2016”) за підтримки Держкіно.

Сценарій Сашка Лірника до фільму-казки «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» став переможцем у номінації кінотворів премії імені Лесі Українки за 2020 рік. Наразі фільм можна переглянути онлайн на Takflix.

Нагадаємо, урочиста Церемонія нагородження лауреатів П’ятої Національної кінопремії у всіх 23 номінаціях відбудеться вже 12 червня. “Премія глядацьких симпатій” вручатиметься в межах кінопремії “Золота Дзиґа” вже вчетверте.

Читайте також

Режисерка Наталка Ворожбит перемогла у номінації “Відкриття року” кінопремії “Золота Дзиґа”