fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Вусатий Фанк

Золота епоха української музики: вийшов новий трейлер фільму «Вусатий фанк»

368

KyivMusicFilm презентували новий трейлер документального фільму «Вусатий фанк» про один з найяскравіших періодів української популярної музики. Стрічка вийде в обмежений національний прокат з 24 червня.

Дистриб’ютор документального фільму KyivMusicFilm на своєму Youtube-каналі представив оновлений трейлер «Вусатого фанку».

“Про це мало хто знає, але саме у сімдесяті українські музиканти звучали круто, а на вигляд були як заокеанські зірки. Але як у радянській країні, відділеній від світу залізною завісою, могла виникнути настільки яскрава та самобутня сцена? Дізнаємось вже з 24 червня”, — йдеться в описі.

За темою: Документальний фільм “Вусатий фанк” виходить у кіно з 24 червня

Громадянам СРСР не було потреби слухати Джеймса Брауна, Френка Заппу чи Pink Floyd – так вважала партія. Але все змінилося наприкінці 1960-х: за вказівкою політбюро в Україні почали масово з’являтися ВІА, що мали замінити радянській молоді західні рок-гурти. Та щось пішло не за сценарієм – замість лояльних до партії музикантів, влада отримала сучасну й самобутню музичну сцену. Ці музиканти не любили, щоби їхні гурти називали ВІА. Тепер у цієї музики буде нова назва – Вусатий Фанк!.

Дивіться новий трейлер документального фільму «Вусатий фанк» режисера Олександра Ковша, в якому автори показують радянський контекст із його обмеженнями, попри які створювалися стильні пісні невимовної краси..

Як зазначається, мало того, що ансамблі звучали круто, вони ще й виглядали як заокеанські зірки. Смерічка, Березень, Дзвони, Водограй, Мрія, Світязь, Жива вода, Візерунки шляхів, Арніка — ці ансамблі збирали стадіони та багатотисячні зали, однак сьогодні їхні пісні майже забуті. Усі співають «Червону руту», але тоді, у 70-ті, подібних пісень було дуже багато.

“Більшість із цих ансамблів звучать цілком актуально і сьогодні. “Візерунки шляхів”, “Арніка”, “Водограй”, “Жива вода” та інші ВІА мають справжній драйв, оригінальність і якусь непідробну справжність. Саме тому, мабуть, ця музика пережила й утиски радянської системи, й десятиліття забуття”, – говорить автор ідеї та сценарію фільму Віталій “Бард” Бардецький.

Режисером фільму виступив колишній менеджер гуртів “Скрябін” та “Океан Ельзи” – Олександр Ковш. Автор ідеї та сценарист картини – Віталій “Бард” Бардецький. Оператор – Сергій Міщенко. Продюсер – Андрій Границя. Фільм створено студією Т.Т.М (фільм “Екс”, 2020) за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури України. Дистриб’ютор – KyivMusicFilm.

Нагадаємо, 24 червня “Вусатий Фанк” вийде в обмежений національний кінопрокат. Покази відбудуться у Києві, Житомирі, Полтаві, Хмельницькому, Чернігові, Одесі, Львові, Харкові, Сумах і Дніпрі.

Також напередодні пройде серія спеціальних показів за участі Віталія Бардецького: 19 червня у Львові (“Планета Кіно”), 23 червня в Одесі (“Зелений театр”) та у Києві: 21 червня – у “КІНО42”, 27 червня – у “Жовтні”.

Читайте також

Тільки нікому не кажи: вийшов трейлер фільму «Між нами»