fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке

Фільм «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» став лауреатом премії імені Лесі Українки

668

Сценарій Сашка Лірника до фільму-казки «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» став переможцем у номінації кінотворів премії імені Лесі Українки за 2020 рік.

Комітет із присудження премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва визначив переможців за 2020 рік. У номінації “Кінотвори для дітей та юнацтва” більшістю голосів комітет проголосував за присудження премії ігровому фільму «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» (автор сценарію – Олександр Власюк, творчий псевдонім – Сашко Лірник).

Сімейний фільм Михайла Кострова наповнений українським народним гумором, фольклором, міфологією та віруванням. В основу покладено сюжет твору Сашка Лірника “Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід”.

Фільм відправляє глядача у часи відважних козаків із Запорозької Січі. Їхні подвиги давно не дають спокою підступному Чорту, і він вирішує укласти парі зі Святим Петром. Якщо йому вдасться підкорити і утримати до Різдва найбільш хороброго козака Семена, він зможе знищити весь козацький рід. Але Семен так просто не здається, а чари Чорта на нього зовсім не діють.

Крім казки, за премію в цій номінації змагались також героїчна сага “Легенда Карпат” режисера Сергія Скобуна, фільм-казка “Тільки Диво” режисерки Олени Каретник, анімаційний фільм “Віктор_Робот” режисера і художника Анатолія Лавренішина та ін. З повним переліком висунутих робіт на здобуття премії 2020 року можна ознайомитись на офіційному сайті Держкомтелерадіо.

Нагадаємо, у грудні фільм-казка для всієї родини «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» – про рай і пекло, добро і зло, про козаків та нечисту силу – вийшов онлайн на Takflix.

________________

Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва заснована за пропозицією Держкомтелерадіо в 2004 році. Вона присуджується в чотирьох номінаціях щороку, до дня народження Лесі Українки, за твори, які здобули широке громадське визнання та сприяють вихованню підростаючого покоління в дусі національної гідності й духовної єдності українського суспільства.

Читайте також –

“Пекельна Хоругва 2″: за сценарієм Сашка Лірника знімуть козацький вестерн “По сліду вовка”