Фільм «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» став лауреатом премії імені Лесі Українки
Сценарій Сашка Лірника до фільму-казки «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» став переможцем у номінації кінотворів премії імені Лесі Українки за 2020 рік.
Комітет із присудження премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва визначив переможців за 2020 рік. У номінації “Кінотвори для дітей та юнацтва” більшістю голосів комітет проголосував за присудження премії ігровому фільму «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» (автор сценарію – Олександр Власюк, творчий псевдонім – Сашко Лірник).
Сімейний фільм Михайла Кострова наповнений українським народним гумором, фольклором, міфологією та віруванням. В основу покладено сюжет твору Сашка Лірника “Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід”.
Фільм відправляє глядача у часи відважних козаків із Запорозької Січі. Їхні подвиги давно не дають спокою підступному Чорту, і він вирішує укласти парі зі Святим Петром. Якщо йому вдасться підкорити і утримати до Різдва найбільш хороброго козака Семена, він зможе знищити весь козацький рід. Але Семен так просто не здається, а чари Чорта на нього зовсім не діють.
Крім казки, за премію в цій номінації змагались також героїчна сага “Легенда Карпат” режисера Сергія Скобуна, фільм-казка “Тільки Диво” режисерки Олени Каретник, анімаційний фільм “Віктор_Робот” режисера і художника Анатолія Лавренішина та ін. З повним переліком висунутих робіт на здобуття премії 2020 року можна ознайомитись на офіційному сайті Держкомтелерадіо.
Нагадаємо, у грудні фільм-казка для всієї родини «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» – про рай і пекло, добро і зло, про козаків та нечисту силу – вийшов онлайн на Takflix.
________________
Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва заснована за пропозицією Держкомтелерадіо в 2004 році. Вона присуджується в чотирьох номінаціях щороку, до дня народження Лесі Українки, за твори, які здобули широке громадське визнання та сприяють вихованню підростаючого покоління в дусі національної гідності й духовної єдності українського суспільства.
Читайте також –