fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Наталка Ворожбит

Режисерка Наталка Ворожбит перемогла у номінації “Відкриття року” кінопремії “Золота Дзиґа”

455

Українська режисерка фільму “Погані дороги” Наталка Ворожбит стала переможницею Національної кінопремії “Золота Дзиґа” в номінації “Відкриття року”.

Визначення переможця відбувалось на закритому засіданні Правління та Наглядової Ради шляхом анонімного голосування, — повідомляє Українська Кіноакадемія. — Претендентами на премію “Відкриття року” могли стати персоналії, що відзначились видатними досягненнями чи здобутками в українському кінематографі за минулий рік.

“Враховуючи, що я дебютантка, то будь-яка відзнака має для мене велике значення, це — як великий кредит довіри на наступні роботи. Особливо важливо отримувати нагороди в своїй країні, коли нашу роботу оцінюють найкращі представники кіноспліьноти. Я б хотіла цю нагороду присвятити продюсеру фільму Юрію Мінзянову, який вірив, що робить відкриття і який зробив усе, щоб воно здійснилося”, — зазначила Наталка Ворожбит.

Наталка Ворожбит

Наталка Ворожбит — відома українська драматургиня, режисерка, сценаристка. Написала сценарії до таких фільмів, як “Кіборги” та “Дике поле”, а також виступила шоуранеркою та сценаристкою серіалу “Спіймати Кайдаша”. У 2020 році дебютувала як режисерка із фільмом “Погані дороги”, який отримав нагороду на “Тижні критики” Венеціанського кінофестивалю і три нагороди Національної премії кінокритиків “Кіноколо”.

За темою: В прокат виходить драма «Погані дороги» Наталки Ворожбит (дивіться фото backstage)

Фільм “Погані дороги”, який зараз можна подивитися в кінотеатрах України, складається з п’яти новел про мешканців Донбасу, чиє життя проходить по обидві сторони від лінії розмежування. П’ять розбитих доріг – п’ять історій про любов, ненависть, довіру, зраду і порушення особистих кордонів на фоні порушення кордонів державних. Сценарій створено на основі документальних історій, зібраних авторкою на Сході України під час роботи над фільмом “Кіборги”.

Нагадаємо, цьогоріч стрічка отримала рекордні 15 номінацій на здобуття кінопремії “Золота Дзиґа”, переможці якої будуть оголошені 12 червня під час урочистої церемонії нагородження.

Виробництво картини здійснила кінокомпанія “Kristi Films” за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Дистриб’ютор стрічки — кінокомпанія “Артхаус Трафік”. Промокампанія фільму здійснюється за підтримки Держкіно.

Читайте також

«Золота Дзиґа» 2021: оголошено список номінантів V Національної кінопремії