fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Бабин Яр. Контекст

Фільм Сергія Лозниці «Бабин Яр. Контекст» покажуть на кінофестивалі в Каннах

733

Документальна стрічка Сергія Лозниці «Бабин Яр. Контекст» увійшла до програми 74-го Каннського кінофестивалю. Фільм буде представлений в програмі спеціальних показів.

Як стало відомо, відбірковий комітет 74-ого кінофестивалю у Каннах, який цього року відбудеться з 6 до 17 липня, оголосив офіційну програму. У програму “Спеціальні покази” Festival de Cannes увійшов український документальний фільм “Бабин Яр. Контекст  / Babi yar. Context” Сергія Лозниці, де відбудеться його світова прем’єра.

Стрічку «Бабин Яр. Контекст» створено на основі однойменного документального проєкту, який розробив Сергій Лозниця спільно з Меморіальним центром Голокосту “Бабин Яр”. Виробництвом займалася компанія ATOMS & VOID. Фільм розповідає про події, які призвели до вбивства 33 771 єврея в окупованому нацистами Києві 29-30 вересня 1941 року, а також про наслідки цієї трагедії.

За темою: “Це справа всього мого життя” – Лозниця зніме фільм про масові розстріли у Бабиному Яру

Загалом стрічка складається з 20-25 епізодів, змонтованих з архівного матеріалу, знятого в період з 1941-го – починаючи з вторгнення нацистів на територію СРСР – по 1966 рік, коли був організований перший архітектурний конкурс на проєкт меморіалу в Бабиному Яру. Кожен епізод – завершений сюжет, прямо або побічно пов’язаний із трагедією Бабиного Яру.

Дивіться один з епізодів документального проєкту Сергія Лозниці «Бабин Яр. Контекст».

«Трагедія Бабиного Яру, так само, як і інші злочини Голокосту, позбавлена автентичної візуальної репрезентації – нацистська влада забороняла використовувати фото і кінокамери в місцях масових розстрілів. Архівні кадри, зняті в роки німецької окупації України, дозволяють відтворити історичний контекст трагічних подій. Моя мета – занурити глядача в атмосферу часу», – розповів про свій проєкт Сергій Лозниця.

Для того, щоб відтворити на екрані гуманітарну трагедію, яка стала одним із символів ХХ століття, режисер пориває з традиційним наративом і відмовляється від концепції “головного героя”.

Цікаво, що «Бабин Яр. Контекст» – сьомий фільм Сергія Лозниці, запрошений в офіційну програму Каннського кінофестивалю. В рамках фестивалю раніше вже були представлені роботи Сергія Лозниці: «Щастя моє», «В тумані», «Лагідна», «Портрет», «Майдан», «Донбас».

В Україні фільм буде представлений Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» восени цього року, в рамках заходів, приурочених до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру.

Нагадаємо, кінопроєкт історичної драми Сергія Лозниці «Бабин Яр» став одним із переможців 11-го конкурсу Держкіно і отримає 49 млн 343 тис. 271,31 грн. (32 % загальної вартості виробництва фільму) державного фінансування.

Бабин Яр. Контекст

Читайте також

Український фільм “СТОП-ЗЕМЛЯ” отримав “Кришталевого ведмедя” Берлінале