fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

“Це справа всього мого життя” – Лозниця зніме фільм про масові розстріли у Бабиному Яру

204

На прес-сніданку з приводу вручення премії імені Олександра Довженка за фільм “Донбас” Сергій Лозниця розповів, що всі попередні проекти були підготовкою до “Бабиного яру”.

26 вересня міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський вручив Сергію Лозниці премію імені Олександра Довженка за фільм “Донбас”. Пізніше, під час прес-сніданку, Лозниця поділився думками щодо свого наступного проекту – “Бабиного яру”.

“У цьому випадку це – справа всього мого життя, оскільки всі фільми, зокрема “Донбас”, я сприймаю як підготовку до тієї картини”, – каже Лозниця.

Режисер повідомив, що активно працює над фільмом останні півтора року, а сама ідея існує вже 6 років. “Бабин яр” – експериментальна картина, яку Лозниця має намір створювати за допомогою комбінації документального та ігрового матеріалу. Фільм буде чорно-білий, знімати режисер планує так, як колись знімали хроніку.

Бабин Яр сценариста та режисера Сергія Лозниці – це радикальний акт трансформації мови кіно. Для того, щоб відтворити на екрані гуманітарну трагедію, яка стала одним із символів ХХ століття, режисер Сергій Лозниця пориває із традиційним наративом і відмовляється від концепції “головного героя”.

“Ми плануємо знімати цю картину наступного року. У червні починаємо. І далі все залежатиме, зокрема й від України, наскільки зможе взяти участь у цьому. Але я буду в будь-якому разі знімати в Україні. Нам пропонували знімати картину не тут, але я відмовився і від першої, і від другої пропозиції”, – поділився Лозниця.

Нагадаємо,кінопроєкт історичної драми Сергія Лозниці “Бабин яр” став одним із переможців 11-го конкурсу Держкіно і отримає 49 млн 343 тис. 271,31 грн. (32 % загальної вартості виробництва фільму) державного фінансування.

Режисером та автором сценарію фільму є Сергій Лозниця, продюсер стрічки – Сергій Лавренюк.

“Я спробую створити ілюзію того, що це хроніка та, яка була знайдена. Це буде ігрова картина, створена таким чином, щоб емоції людини, яка дивитиметься картину, були дуже глибокими. Я хочу, щоб люди пережили той жах, який стався тут, у нашому місті. Я не знаю такого фільму, який би на цю тему таким способом говорив”, – наголосив режисер.

Реліз фільму в Україні планується у 2021 році.

Джерело: Телекритика