fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Кіносарай

Представлено членів журі 9-го фестивалю «Кіносарай»

306

Кінорежисерка Ірина Цілик, кінооператор Сергій Стеценко, режисер-аніматор Родіон Шуб та звукорежисерка Марія Нестеренко серед членів журі 9-того фестивалю позитивного кіно «Кіносарай» у 2021 році.

Організатори фестивалю «Кіносарай», що відбудеться вже за три тижні, оголосили членів журі, яке оцінюватиме роботи учасників у 7 конкурсних програмах цьогоріч. Як зазначається, кожен із членів журі проведе також творчу зустріч із глядачами й відвідувачами «Кіносараю».

Ірина Цілик, режисерка, письменниця

Народилася в Києві, закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого. Знімала короткометражні ігрові кінофільми, створила дві документальні роботи для кіноальманаху «Невидимий батальйон» про жінок на війні (2017).

«Земля блакитна, ніби апельсин» — дебютна повнометражна документальна стрічка режисерки, що здобула нагороду за найкращу режисуру на кінофестивалі Sundance (2020), була представлена у конкурсній програмі Generation 14+ Берлінського міжнародного кінофестивалю, а також отримала понад два десятки інших відзнак різних кінофестивалів світу. Крім того, Ірина є авторкою восьми книжок, виданих в Україні (поезія, проза, дитячі видання).

В рамках творчої зустрічі із глядачами й відвідувачами «Кіносараю» Ірина Цілик розповість «Чим живуть українські кінорежисери». Авторка та режисерка поділиться власним досвідом і покаже уривки з різних фільмів, зокрема й нової ігрової повнометражної стрічки «Камінь. Ножиці. Граната» (робоча назва — «Я і Фелікс»), що перебуває нині на стадії постпродакшну. Запланована і Q&A сесія.

Сергій Стеценко, кінооператор

Народився у м. Конотоп, навчався в Інституті кіно і телебачення при Київському національному університеті культури та мистецтв. Став оператором таких картин, як «Майдан» Сергія Лозниці, «Рози. Фільм-кабаре», «Наші котики», «Домашні ігри» тощо.

Лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка за 2018 рік у номінації «Кіномистецтво».

Родіон Шуб, режисер-аніматор, власник студії Ridni

За чотири роки існування своєї студії основну увагу завжди приділяв художнім і соціальним ініціативам. Він проводить майстер-класи зі стоп-моушну для дітей і дорослих по Україні та світу, закохує людей в анімацію. Зокрема, провів масштабний проєкт «ReАнімація виборців» для студентів ПТУ з невеликих населених пунктів, став викладачем і ментором у великому проєкті за підтримки Українського культурного фонду «Зірки на Землі», де навчав анімації дітей з особливими освітніми потребами.

Створює рекламу, музичні відео, працює над графікою й анімаційними титрами для повнометражних документальних та ігрових кінофільмів (зокрема, і для учасника цьогорічного конкурсу Docudays UA «Казка про коника»).

В рамках творчої зустрічі із глядачами й відвідувачами «Кіносараю» аніматор Родіон Шуб запропонує попрактикуватись у стоп-моушні та створити разом анімацію у польових умовах за допомогою смартфону.

Марія Нестеренко, звукорежисерка кіно та анімації

Марія закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого. За спеціальністю — звукорежисерка. Навчалася на курсах Berlinale Talents. Марія працює в ігровому і документальному кіно, а також створює звук в анімаційних фільмах. Її роботи були відзначені призами на Каннському кінофестивалі, HotDocs і багатьох інших. Працювала над такими фільмами, як «Рози: Фільм-кабаре», «Віктор_Робот», «Пуповина», «Крамниця співочих пташок», «Незламна» тощо.

Кіносарай

Нагадаємо, нещодавно фестиваль «Кіносарай» оголосив про співробітництво з Міжнародним фестивалем документального кіно «Їглава»  (Jihlava International Documentary Film Festival) у Чехії.

Кінокемп «Кіносарай» відбудеться вдев’яте та вперше триватиме 4 дні – з 25 до 28 червня. Проходитиме він у сільській місцевості на Чернігівщині – у мистецькому хуторі «Обирок». Покази також відбудуться і в місті Батурин. Ключова тема цього року — гнучкість сприйняття і дій. Квитки на покази можна придбати тут. Дітям до 12 років – безкоштовно.

Фестиваль засновано у 2013 році Леонідом Кантером – режисером, мандрівником, письменником, автором фільмів «Війна за свій рахунок», «Добровольці Божої чоти», «Міф», «Людина з табуретом».

Директоркою фестивалю є Діана Карпенко — проєктна менеджерка, співзасновниця мистецького хутора «Обирок», фестивалю «Кіносарай», проєктів «ART мобілізація» та «Освітній експеримент». Програмний директор фестивалю — відомий режисер монтажу кіно Микола Базаркін, чиї фільми («Вулкан»«Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго»«Рози. Фільм-Кабаре», «Історія Зимового саду» та інші) неодноразово були відзначені преміями на кінофестивалях. “Нове українське кіно” виступає інформаційним партнером події.

Читайте також

Фестиваль позитивного кіно «Кіносарай» оголосив тему і дату