fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Кіносарай

Міжнародний фестиваль «Кіносарай» оголошує про співробітництво з Jihlava International Documentary Film Festival у Чехії

616

9-й фестиваль позитивного кіно «Кіносарай», який відбудеться 25-28 червня 2021 року у мистецькому хуторі «Обирок», виходить на новий рівень та оголошує про співробітництво з Міжнародним фестивалем документального кіно «Їглава».

Як повідомили порталу “Нове українське кіно” у пресслужбі кінокемпу, програмний департамент чеського фестивалю «Їглава» зібрав спеціальну програму фільмів для аудиторії «Кіносараю». “Крім того, дирекція кінофестивалю у Їглаві обере одного режисера серед учасників документального національного конкурсу кінофестивалю «Кіносарай», який отримає акредитацію та можливість безкоштовно подати свій фільм на цьогорічний 25-й кінофорум у Чехії”, — йдеться в повідомленні.

Як зазначається, Jihlava International Documentary Film Festival є одним із найбільших у Європі. Відібрані у конкурсні програми фестивалю фільми одразу мають кваліфікацію на «Оскар» і премію Європейської кіноакадемії.

За темою: Фестиваль позитивного кіно «Кіносарай» оголосив тему і дату

Ідея попрацювати з великим міжнародним кінофестивалем виникла в організаторів «Кіносараю» ще минулого року. Тож після перемовин із програмним департаментом «Їглави» було відібрано 6 позитивних чеських кінострічок, що були вироблені за останні чотири роки. До того ж усі вони зняті молодими режисерками.

«Програма „Їглави“ — 6 доків від чеських режисерок — надасть змогу глядачу переосмислити розуміння слов’янського братства в новітні часи, а започаткування спеціального призу „Їглави“ для українського документального конкурсу „Кіносарай“ надасть нові можливості кінематографістам потрапляти на Європейські екрани», — розповідає програмний директор кінофестивалю «Кіносарай», Микола Базаркін.

гній

Кадр з фільму «Щоденний гній»

Фільми спеціальної програми від Jihlava International Documentary Film Festival:

  • Чому я почуваюся хлопчиком? / Катержина Туречкова / Чехія / 2019 / 26’
  • Апаратегеїст / Марія-Магдалена Кохова / Чехія / 2019 / 11’
  • Щоденний гній / Нікола Крутілова / Чехія / 2019 / 24’
  • Про-волосся (Жозефіна Любояцькі / Чехія / 2019 / 17’
  • Аномалія / Єва Ламмелова / Чехія / 2018 / 22 хв’
  • Мала / Діана Кам Ван Нгуєн / Чехія / 2017 / 10’

про волосся

Кадр з фільму «Про-волосся»

«Фестиваль „Кіносарай“, як і сам Мистецький хутір „Обирок“, починався, як місце зустрічі друзів-кіношників, як українських, так і іноземних. Тепер, коли спільні перегляди фільмів друзів переросли в міжнародний фестиваль короткометражного позитивного кіно, співпраця з іншими фестивалями з-за кордону є логічним продовженням розвитку „Кіносараю“. Фільми програми фестивалю „Їглава“ підтримують теми, навколо яких будується і наша філософія: сталий розвиток, взаємодія людини та природи, питання гендерної рівності, позитивний погляд на життя», — підкреслила важливість міжнародної співпраці для заходу директорка кінофестивалю «Кіносарай» Діана Карпенко.

Нагадаємо, кінокемп «Кіносарай» відбудеться вдев’яте та вперше триватиме 4 дні – з 25 до 28 червня. Проходитиме він у сільській місцевості на Чергінівщині – у мистецькому хуторі «Обирок». Покази також відбудуться і в місті Батурин. Ключова тема цього року — гнучкість сприйняття і дій. Квитки на покази можна придбати тут.

Фестиваль засновано у 2013 році Леонідом Кантером – режисером, мандрівником, письменником, автором фільмів «Війна за свій рахунок», «Добровольці Божої чоти», «Міф», «Людина з табуретом».

Директоркою фестивалю є Діана Карпенко — проєктна менеджерка, співзасновниця мистецького хутора «Обирок», фестивалю «Кіносарай», проєктів «ART мобілізація» та «Освітній експеримент». Програмний директор фестивалю — відомий режисер монтажу кіно Микола Базаркін, чиї фільми («Вулкан»«Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго»«Рози. Фільм-Кабаре», «Історія Зимового саду» та інші) неодноразово були відзначені преміями на кінофестивалях. “Нове українське кіно” виступає інформаційним партнером події.

Кіносарай

Фото: пресс-служба фестивалю «Кіносарай»

Читайте також

“Міф” онлайн: фільм про життя Василя Сліпака виклали у відкритий доступ