fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Міф онлайн

“Міф” онлайн: фільм про життя Василя Сліпака виклали у відкритий доступ

1 676

Переглянути документальний фільм “Міф” режисерів Леоніда Кантера та Івана Яснія, який розповідає про оперного співака та Героя України Василя Сліпака, можна безкоштовно онлайн.

“Міф” – це історія життя Василя Сліпака, оперного співака зі світовим ім’ям та унікальним голосом, Героя України, кавалера орденів “За мужність” І ст. та “Золота Зірка”, соліста Паризької національної опери, який покинув велику сцену, аби стати воїном і віддав життя, захищаючи Україну. У 2015 році під позивним “Міф” Василь Сліпак добровольцем пішов воювати на Донбас і загинув 29 червня 2016 року.

Василь народився у Львові, але в пошуках музичної реалізації переїхав до Франції. Там він прожив 19 років і знайшов усе, що звикли називати “щастям”: ім’я, успішну кар’єру на світових оперних сценах, вірних друзів і кохання. Він брав активну участь у Революції Гідності, очоливши демонстрації у Франції, долучився до волонтерського руху. А згодом вирішив залишити сцену та кар’єру в Європі й стати до лав добровольців, коли в його рідну країну прийшла війна. Під час виконання бойової задачі Василь “Міф” Сліпак загинув від кулі снайпера.

Співаторами сценарію фільму є Леонід Кантер, Іван Ясній та Олена Мішина, продюсер – Катерина Мізіна. Анімацію до фільму створив український карикатурист Юрій Журавель. Загальний бюджет фільму склав 1,5 млн грн, з яких 620 тисяч грн – державна фінансова підтримка.

Фільм “Міф” виклали онлайн до безкоштовного перегляду на сайті Megogo за посиланням.

Стрічку створено NGO “Tribu Verde” та Міжнародним продюсерським центром “Фор-Пост” у 2018 році за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Нагороди

2018 рік – переможець у номінації “Документальний фільм” III Канівського міжнародного кінофестивалю імені Юрія Іллєнка.

2018 рік – перша премія серед документальних стрічок на фестивалі Figueira Film Art Festival у м. Фігейра-да-Фош (Португалія).

2018 рік – гран-прі ІІІ Рівненського міжнародного кінофестивалю “Місто Мрії”.

2018 рік – переможець Третього кінофестивалю “Ukraїna!” у Варшаві.

2018 рік – кращий документальний фільм Світового кінофестивалю Lifft India Filmotsav у м. Пуне (Індія)

2019 рік – премія Української кіноакадемії “Золота дзиґа” – Найкращий документальний фільм.

Читайте також

Десять українських документальних фільмів заборонених в СРСР