fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

“Відблиск” Валентина Васяновича

“Відблиск” Валентина Васяновича відібрано до фестивалю у Франції

612

Новий фільм режисера “Атлантиди” Валентина Васяновича – “Відблиск”  – візьме участь в індустрійній секції фестивалю європейського кіно Les Arcs Film Festival у Франції.

Про це повідомляє Держкіно. Соціальна драма Валентина Васяновича “Відблиск”, яка знаходиться на стадії постпродакшну, потрапила до індустрійної секції Work in progress у рамках Industry Village Les Arcs, в якій цього року беруть участь загалом 17 робіт. Як зазначається, автори фільмів на стадії постпродакшну можуть представити свої картини сейлз-агентам, дистриб’юторам і фестивальним відбірникам. Презентації будуть відбуватись онлайн на платформі Industry Village онлайн з 20 до 22 січня 2021 року.

Також картина “Відблиск” потрапила до списку з 6 інноваційних робіт, які можуть позмагатися за Eurimages Lab Project Award і грошовий приз у €50 000. Серед інших можливих нагород – Alphapanda Audience Engagement Award, що передбачає грант на €5000 на просування фільму у соцмережах.

У “Відблиску” Валентин Васянович продовжує досліджувати тему адаптації до мирного життя скаліченої війною людини. За сюжетом, лікар-доброволець після повернення з полону намагається пристосуватися до мирного життя. Він спілкується з колишньою дружиною і своєю 12-річною донькою, котра також травмована через смерть близької людини на війні.

Фільм розповість про відповідальність дорослих за майбутнє своєї країни і своїх дітей, про перше зіткнення дитини зі смертю близької людини, про усвідомлення того, що життя кінечне.

“Відблиск” Валентина Васяновича

Режисером та автором сценарію фільму є Валентин Васянович, продюсери стрічки – Валентин Васянович, Ія Мислицька та Володимир Яценко. Виробник – ТОВ “Арсенал філмс”.

Кінопроєкт соціальної драми “Відблиск” став одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно. Тоді було заявлено, що бюджет стрічки складає 31,3 млн грн. Держава надала йому 25 млн грн фінансової підтримки (80%). Проєкт також було представлено на пітчингу Одеського кінофестивалю, де він взяв приз від каналу «Україна» в розмірі 60 тис. грн.

Проєкт нового фільму Валентина Васяновича “Відблиск” рік тому у лютому потрапив до 36 найкращих міжнародний проєктів на Berlinale Co-production Market з-поміж 302 заявок з різних країн світу.

Нагадаємо, у 2019 році на Les Arcs Film Festival драма Валентина Васяновича “Атлантида” була відзначена найвищою нагородою конкурсної програми фестивалю – “Кришталевою стрілою” за найкращий фільм.

Читайте також –

“Атлантида” Валентина Васяновича увійшла у лонг-лист премії BAFTA