fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

відблиск

“Відблиск” Валентина Васяновича відібрано до проєктів Berlinale Co-production Market

267

Новий фільм Валентина Васяновича “Відблиск” потрапив до 36 найкращих міжнародний проєктів на Berlinale Co-production Market.

Українська стрічка відібрана з-поміж 302 заявок з різних країн світу. Berlinale Co-production Market відбудеться у Берліні з 22 по 26 лютого у рамках кінофестивалю. Фільм представлять у столиці Німеччини режисер Валентин Васянович та продюсери Володимир Яценко й Анна Соболевська.

Події стрічки розгортаються під час війни на сході України. Після смерті вітчима 10-річна дитина ближче знайомиться зі своїм справжнім батьком та усвідомлює поняття життя, смерті, тіла та душі.

Валентин Васянович пояснює потенціал свого фільму наступним чином: “Смерть одного з персонажів безпосередньо пов’язана з війною, яка триває у східній частині України. Поєднуючи комфортне повсякденне життя столиці зі смертельною реальністю війни, ми можемо встановити передумови для розповіді про дитячі страхи та перші зустрічі з реальною смертю і наголосити на безпорадності дорослих. Це буде історія про усвідомлення дитиною того, що людське життя має кінець. Це також історія про відповідальність дорослих перед близькими людьми, собою та всім світом, у якому вони реалізують свій потенціал. Дитина і дорослий допоможуть один одному зрозуміти цей жорстокий і прекрасний світ”.

Фільмування планують розпочати вже влітку і закінчити у січні 2021 року. Фільм отримав державну підтримку розміром 25 млн грн. (80% загальної вартості виробництва фільму).

Попередній фільм Валентина Васяновича “Атлантида” отримав нагороду Orizzonti за найкращий фільм на Венеційському кінофестивалі, а також взяв Спеціальний приз журі як найкращий міжнародний фільм на Токійському міжнародному кінофестивалі.

Джерело: Телекритика

Читайте також

“Якщо було завтра”: українська короткометражка отримала нагороду за Кращу операторську роботу в Лондоні