fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

“Якщо було завтра”: українська короткометражка отримала нагороду за Кращу операторську роботу в Лондоні

644

Український короткометражний фільм “Якщо було завтра” (IF WE HAD TOMORROW) режисерки Анастасії Євченко отримав премію на кінофестивалі London IFF 2020.

Церемонія нагородження переможців кінофестивалю London International Filmmaker Festival 2020 відбулася 15 лютого. Високою нагородою було відзначено талановиту роботу українського оператора Євгена Кирея.

До нагороди стрічка була представлена також в номінаціях “Кращий короткометражний фільм” та “Краща чоловіча роль”. Номінантом став Олексій Олексюк – учасник бойових дій в АТО, який не є професійним актором, але отримав вже другу номінацію, як кращий актор.

Як повідомляє Укрінформ, “Якщо було завтра” – дебютна робота молодої української сценаристки і режисера Анастасії Євченко. За її словами, у фільмі піднімаються важливі теми війни, людських цінностей, любові і сім’ї. “Всі різні метафори, зображення, символи, приховані повідомлення можуть бути по-різному інтерпретовані глядачами. Єдине, що має залишатися сталим – це те, що війна, увійшовши у життя головного героя, є перешкодою для щасливого життя. Саме ця особиста історія одного солдата змушує замислитися над сенсом життя, відчути справжні емоції”, – розповіла режисерка.

Анастасія Євченко If We Had Tomorrow

Прем’єра фільму відбулася 1 грудня 2019 в рамках міжнародного фестивалю World Cinema Milan, на якому фільм був висунутий на нагороди в п’яти номінаціях. Виконавиця головної жіночої ролі Вікторія Левченко отримала нагороду як найкраща актриса короткометражної стрічки.

У грудні 2019 року Анастасія Євченко отримала нагороду за кращий режисерський дебют Лос-Анджелеського кінофестивалю Top Shorts Film Festival 2019.

Читайте також

Продюсерка українського походження Олена Андрейчева здобула “Оскар” за найкращий документальний фільм